Кабинет директора департамента культуры ОГА Владислава Мороко: календарь УПА, крымскотатарский флаг и телевизор

061 продолжает ходить на экскурсии в кабинеты руководителей различных ведомств и показывать читателям, какими вещами окружили себя чиновники. Сегодня мы побывали в рабочем кабинете директора Департамента культуры, туризма, национальностей и религий  ЗОГА Владислава Мороко.

Кабинет Владислава Мороко находится на шестом этаже здания Запорожского областного совета. 

В кабинете на стене у дверей висит плакат с изображением волонтеров и воинов АТО. "Це спільна ідея департамента з волонтерським рухом. Основною ідеєю створення календаря була популяризація волонтерського руху", - начинает экскурсию чиновник.

Под календарем - достаточно старая модель телевизора LG, которым чиновник пользуется не часто.

"Я вмикав його коли в нас проходили навчання з громадянської оборони. Треба було перевірити сигнал до евакуації", -  говорит Мороко.

В картонной коробке левее телевизора лежат книги запорожского историка Юрия Щура о борьбе запорожцев за Независимость Украины в ХХ столетии.

Переходим к шкафам с полками. Тут в большинстве находятся папки с рабочими документами.

Рядом стоят книги. "Це книги які частково вже знаходились тут коли я зайняв посаду, але я додаю і свої", - сообщает директор департамента. 


Рядом за стеклом - многочисленные грамоты и благодарности.

"В кожного чиновника є свій пантеон слави" - с улыбкой говорит Мороко - "Є така слабкість в кожної людини - показувати, що вона працює і має відгук від колег. Що мені найбільш приємно - в мене є подяка від "Азовців", з ними ми достатньо плідно співпрацюємо і це є та патріотична молодь яка є основа нації і я вірю, що вони стануть згодом потужною патріотичною силою".

На полках - сувениры и рекламная продукция областных учреждений и булава, которую Владислав Мороко держит как возможный подарок для почетного гостя.

На соседних полках лежит десять томов "Усної історії степової України". 

"Це видання історичного фалькутету ЗНУ і покійного професора Бойко, саме вони лягли в основу ідеї яку ми зараз реалізуємо збираючи спогади учасників російсько-української війни", - сообщил чиновник. 

"А ось це подарунок від командира 30-ї окремої механізованої бригади. Це був наш перший фронтовий концерт, який ми провели влітку 2014 року. Вояки вже вирушали в зону АТО і тоді після Мелітопольщини вони відправились на схід і звільнили Савур-Могилу. На жаль людина яка мені вручала цю річ, заступник командира по виховній роботі, він загинув", - рассказал Мороко.

Также на полках - подарки от представителей национальных меньшин региона. Среди сувениров - крымскотатарский флажок.

 На стенах висят две картины. 

"Я дуже люблю цю картину над моїм робочим місцем. Я сам з Оріхова, я дуже люблю село. Коли мені погано я їду в село. Це українська нація, її душа і стрижень. Тож ця картина в мене на почесному місці", - говорит директор Департамента культуры. 

На столе - рабочие документы, записная книжка и ноутбук.

"Ноутбук з'явився тут після виборів 2012 року, коли ЦВК зробила камери спостереження на усіх дільницях і обслуговувати ті камери мали ноутбуки. Вони згодом і були передані на баланс. Відбулось оновлення техніки. До цього тут стояв монстр з величезним кінескопом", - говорит Мороко.

 "Оцей монстр здається тут ще з компартійних часів", - показывает Владислав Мороко аппарат прямой связи, - "через нього я зв'язуюсь із підлеглими та заступниками, а також з приймальнею. З міністерством і Президентом зв'язку немає", - улыбается чиновник.

Еще в кабинете есть стол для совещаний, над которым висит тематический календарь с воинами УПА и историческими датами. 

Читайте также: