Сьогодні в Україні спрацювало два гуманітарних коридори для Донецької та Луганської областей. Всього евакуйовано 1100 людей.
Про це повідомляє віцепрем'єр-міністр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
За її словами, з Маріуполя до Запоріжжя на власному транспорті за добу дістались 586 людей. Також 15 автобусів доїхали сьогодні до блокпосту на в'їзді до Бердянська і завтра зранку вони мають бути подані до місця зборів для евакуації - вулиця Мелітопольське шосе, 27.
"Продовжуємо працювати над домовленостями для відкриття додаткових напрямків та гуманітарних коридорів", - сказала.
Верещук також привернула увагу ЗМІ та світової спільноти на те, що окупанти продовжують мілітаризувати зону відчуження та ЧАЕС.
"Це становить дуже серйозний ризик пошкодження ізоляційних споруд, що побудовані над 4-м енергоблоком станції після її вибуху у 1986 році. Таке пошкодження неминуче призведе до потрапляння в атмосферу значної кількості радіоактивного пилу та зараження ним не лише України, а й інших країн Європи, - говорить Верещук.
Втім військові рф ігнорують загрозу та продовжують зберігати та транспортувати значну кількість боєприпасів в безпосередній наближеності до атомної станції. Десятки тон снарядів щодня транспортуються російськими військовими.
Також вона зазначила, що в зоні відчуження почались пожежі, а контроль та гасіння пожеж не можливі у повному обсязі через захоплення зони відчуження.
Цього тижня відбулась повна ротація колективу ЧАЕС, який перебував на робочих місцях понад 600 годин. На заміну їм зголосилися поїхати 59 спеціалістів (серед них 6 жінок).
Україна вимагає введення в зону спостереження ЧАЕС спеціальної місії ООН для усунення ризику повторення Чорнобильської аварії в результаті дій російських окупаційних військ.