“Це важливий івент аби нагадати про “Азов” і про всіх хлопців, які зараз знаходяться в полоні. Багато друзів, які залишились живими, але зараз в полоні і серед прикордонників, і серед “Азовців”. Це важливий захід аби підтримувати пам’ять про них, я вважаю, що тільки розголос допомагає мати надію. Я розумію, що в них зараз дуже багато інформації нехорошої, бо та сторона намагається вплинути в першу чергу на уми і зламати дух. Але я впевнена, що кожен з цих хлопців витримає ці скоби тиску і точно все буде в порядку”. Це слова дружини загиблого бійця “Азову” Тетяни. У травні вона у Запоріжжі народила третю дитина - сина на ім’я Ілля, а сьогодні, 23 липня, прийшла аби підтримати марафон на підтримку боронців “Азовсталі” і взяти участь у спортивному флешмобі, що має назву “Біжу за “Азовсталь”.
Далі - в репортажі 061.
Марафон одночасно стартував у 15 містах України, Варшаві, Торонто. Він триватиме тиждень. За словами волонтерки патронатної служби “Азов” Наталії Соловйової, мета - привернути увагу до захисників “Азовсталі”.
“Ми хочемо, щоб треті сторони - Міжнародний Комітет Червоного Хреста, інші міжнародні організації вплинули на те, щоб покращити умови їхнього перебування, у нас був гарантований зв’язок з ними, бо вже понад 2 місяці ми не знаємо, що з ними, точно не знаємо, де їх утримують”, - каже вона.
В акції взяли участь кілька сотень людей, серед яких і прості мешканці міста, і родини бійців полку “Азов”.
“Вийшла аби підтримати сина, який зараз знаходиться на непідконтрольній Україні території. Ми самі з Маріуполя, а син боронив місто, був на “Азовсталі”. Вважаю, що треба намагатися говорити про наших хлопців усіма можливими засобами. Не можна забувати тих, хто зробив все, аби війна не прийшла в інші міста”, - говорить мама одного з полонених.
Вона згадує, що бачила сина на початку березня. Зустріч тривала кілька хвилин, він забіг додому, аби сказати, щоб родина збирала речі і якомога швидше виїхала з міста. Після цього - тиша. Рідні знають, що чоловіка тримають в Оленівки та чекають на його повернення під час кожного обміну полоненими.