До Запоріжжя приїхав Міністр культури та інформаційної політики: про що говорив

Сьогодні, 10 серпня до Запоріжжя з робочим візитом приїхав Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Він поцікавився діяльністю артистів театрів в умовах війни та роботою мистецьких закладів, побував на острові Хортиця. 

За його словами, в Запоріжжі у тестовому режимі працюють малі зали, де проводять концерти й вистави. Це пов’язано насамперед з розмірами укриттів, які дозволять вмістити глядачів під час повітряної тривоги. 

Як зазначив Ткаченко, цього тижня він відвідує Дніпро та Запоріжжя, а минулого тижня був у Харкові. 

"МІста, які знаходяться неподалік від зони бойових дій, потребують особливої уваги. Мова йде і про збереження нашої національної спадщині, експонатів, і про продовження навчання в мистецьких ліцеях. Мова йде про те, щоб артисти в театрах, філармонія продовжували працювати і мали можливості організовувати гастролі. Наступного тижня ми продовжимо в форматі зуму спільно з адміністрацією цю розмову більше конкретно, щоб культура продовжувала жити і в Запоріжжі, і в Дніпрі, і в Миколаєві, і в Харкові", - сказав він. 

Щодо ситуації з навчальним процесом, то мистецькі заклади мають свою специфіку і наразі влада має організувати навчальний процес в такий спосіб, щоб дати можливість в оффлайні продовжувати навчання. Розглядаються навіть варіанти переїзду студентів в більш безпечні міста. 

"Хоча б сесіями. Це один з варіантів, які ми обговорюємо. У Запоріжжі є можливості, де можуть продовжувати навчання оффлайн певними періодами учні", - каже міністр. 

Ткаченко звернувся до керівників ОТГ з проханням "не економити на культурі". 

"росія воює проти нашої культури ледь не в першу чергу, воює проти нашої ідентичності. Зменшувати зараз фінансування, попри всі складнощі, точно не варто. І знаходити можливості підтримувати тих працівників, які продовжують роботу, надзвичайно важливо", - впевнений Ткаченко.

Не обійшли стороною і тему роботи на окупованих територіях. За словами міністра, з "цим питанням не все окей". Він нагадав, що захоплення території відбувалось надзвичайно швидко, а перевезення експонатів в безпечні місця вимагало часу. 

"В Запоріжжі ми це встигли зробити, а в тих місцях будемо рухатися шляхом відтворення всіх матеріалів, всіх експонатів, які є в переліку, і знаходження їх після перемоги. Аби в судах їх повертати на територію України", - сказав він. 

Щодо ситуації із викраденим "скіфським золотом", то наразі версій дві: перша - окупантам показали місце, де були заховані експонати, самі працівники музею, друга - музейними їх навпаки ховали, а видали схованку інші люди.