Балакуча голова російської пропаганди, що йменує себе так званим «очільником громадського руху «Мы вместе с Россией» Володимир Рогов вчергове збрехав на федеральному телеканалі Росії. В компанії зі Соловйовим Рогов вирішив розказати про панування нацизму в Україні.
Ефір на телеканалі «Росія-1» був частково присвячений контрнаступу України на Донецькому та Запорізькому напрямках. За версією представників окупаційної адміністрації, втрати української армії «колосальні» - поля засіяні трупами, а також є велика кількість знищеної західної техніки. Зокрема Рогов згадав про M2 Bradley.
«Мне вообще непонятно по поводу Bradley. Все таки это БМП названо в честь американского генерала Омара Брэдли. Человека, который воевал с нацизмом и был награжден орденом Кутузова и Суворова первой степени. А теперь техника, названая в честь него, находится по сути в руках нацистов. Вот она горит от стыда, показывает себя бестолково, а еще на ней изображены кресты. Это какой-то постмодерн в прямом смысле», - заключив Рогов.
Пропагандисти досить часто використовують такий прийом, коли беруть один достовірний факт і нанизують на нього ланцюжок абсурдних фейків. Розберемося в цьому детально.
БМП і справді отримала назву«Бредлі» на честь генерала Омара Бредлі, який фактично очолював американські війська на європейському театрі бойових дій у Другій світовій війні.Він справді був нагороджений двома радянськими орденами Суворова I ст. і Кутузова I ст., ставши, таким чином, найвідзначенішим з боку СРСР полководцем армії США. На цьому правдиві факти в спічі Рогова закінчилися.
Російська пропаганда через ЗМІ та Telegram-канали намагається переконати як і своїх співвітчихників, так і весь світ у тому, що українці — нацисти. Наприклад, в кожному другому маныпулятивному дописі в телеграм-каналах «Владимир Рогов», «Энергодар Сегодня», «Токмак Сегодня» використовуються слова «нацисти», «бандеровци», «укрфашисти» та похідні. Зокрема, «докази» нацизму росіяни систематично знаходять будь-де. Наприклад, вони зазначають, що за отстанні десятиліття форму українських військових змінили і це є «реінкарнацію нацизму»: ромби на погонах замість радянських зірочок, використання «нацистської» квітки едельвейса в символіці підрозділів, а також штучно зістарена емблема морської піхоти. Також пропаганда розгледіла нацистські символи на касці військового, українських бронемашинах і навіть на українських військових нагородах. У такий спосіб росіяни намагаються просувати ідею, що якщо українські військовослужбовці використовують нацистську символіку, то вони поділяють й ті ж погляди, що і нацисти під час Другої світової.
«Нацизм – це скорочене слово від двох слів – націонал-соціалізм. Це офіційна ідеологія і практика гітлерівської Німеччини. Ключове – піднесення однієї нації над іншими. Важливо зазначити, що націонал-соціалізм - це ідеологія лише тоталітарних режимів. Характерні риси – одна ідеологія, один вождь, культ внутрішнього та зовнішнього ворога, з якими постійно треба боротися, а також надідея – вони покладають зусилля за світову ідею. У Гітлера – це створення «Тисячолітного рейху». Давайте просто зараз порівняємо Україну і Росію за цими рисами. Беззаперечно у Росії зараз один «вождь», там одна партія (інші або заборонені або не мають впливу), зовнішній ворог – НАТО і Захід, внутрішні вороги – повсюди. Зараз в число зовнішніх ворогів потрапила і Україна, яка колись, за їх ідеєю, була частиною «руського миру», потім ніби була «відколота» коварним Заходом і з цього і розпочалася війна. Щодо України – у нас немає однієї ідеології і це факт – у нас на двох українців три ідеології, «вожді» у нас змінюються постійно, а щодо зовнішнього ворогу, то ми ж до останнього думали, що ворогів немає, свого часу розпустили армію і заявили, що ми «нейтральні».І, звичайно, Україна нікому не хоче нав’язати вічну ідею – нікого не чіпаємо і ви лише не чіпайте нас», - пояснює доктор історичних наук, професор кафедри новітньої історії України Запорізького національного університету Федір Турченко.
The New York Times опублікувало статтю Чарлі Смарта «Як російські ЗМІ поширюють неправдиві твердження про українських нацистів» (How the Russian Media Spread False Claims About Ukrainian Nazis). Журналіст з’ясував, що 24 лютого, у день широкомасштабного нападу рф на Україну, кількість публікацій російських ЗМІ про «українських нацистів» стрімко зросла в десятки разів − з умовних близько 50 на день до понад 2 тисяч.
Публікації у медіа були підхоплені російськими користувачами соціальних мереж і відтоді увага до «українського нацизму» в російському інформаційному полі залишається стабільно високою.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.
"Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”