На Запорізькій АЕС 3 тисячі співробітників підписали контракти з “Росатомом” і стільки ж відмовились

На персонал Запорізької АЕС постійно відбувається тиск, людей примушують підписувати контракти з Росатомом. Близько 3 тисяч співробітників уклали такі договори з окупантами, ще стільки ж відмовилися.

Про це повідомив голова Енергоатому Петро Котін в інтерв’ю “NV”, передає 061.

З тих, хто відмовився працювати з окупантами -  десь 2 тисячі людей не виходять на роботу, проте “Енергоатом” продовжує виплачувати їм зарплатню.

“Ще 1 - 1,5 тис. людей — це ті, які не підписали контракти з Росатомом, але росіяни все одно допускають їх до робочих місць, тому що у них просто не вистачає робітників. Періодично ми також чуємо про катування, про викрадення персоналу, про дуже важкі умови праці”, - повідомив Котін

В Енергоатомі зазначають, що Запорізька АЕС все ще замінована. Ця інформація надходить від різних організацій вже давно, десь останні пів року.

Що стосується експертів МАГАТЕ, які зараз знаходяться на станції, то вони мають дуже обмежений доступ до обʼєктів. Як стало відомо, їх допустили на дахи двох реакторних будівель. На інші атомні блоки їх ніколи не допускали.

“Це гарна заява від експертів МАГАТЕ — про те, що міни на даху блоків відсутні. Але, знову ж таки, чотирьох інших вони взагалі не бачили, тому не можуть сказати, що там є. А ми знаємо, що там знаходяться міни. Коли ЗАЕС повернеться під контроль України, нам треба буде десь два місяці, перш ніж запустити один або два енергоблоки після оновлення ліній, що підключені до української системи. Але ми вже до цього готові. У нас є персонал, який поїде на місце, як тільки це буде можливо. Втім, ще треба подивитися на ситуацію, на системи, зрозуміти, який ремонт і технічне обслуговування буде необхідне, скільки грошей це потребує”, - зазначив Котін.

Нагадаємо, що наявні зараз енергоблоки разом дають 5.400 МВт. Коли ще чотири енергоблоки вийдуть з ремонтів, то це буде 7.600 МВт, що працюють на українську енергосистему. Якби працювала Запорізька АЕС, то це дозволило б додати ще 6.180 МВт і забути про дефіцит енергопостачання.

Раніше ми писали про те, що на 4-му енергоблоці ЗАЕС стався витік води з першого контуру.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.