В Запоріжжі виявили небезпечний карантинний бур’ян

На території Олександрівського району Запоріжжя фітосанітарні інспектори облуправління Держпродспоживслужби виявили вогнища небезпечного карантинного бур’яну – ценхрусу довгоголкового.

Про це повідомили в облуправлінні Держпродспоживслужби.

Ценхрус довгоголковий походить з тропічної Америки. Це однорічна трав'яниста рослина висотою від 20 до 80 см. Плоди ценхрусу вкриті міцними шипами. Вони пошкоджують шкіру тварин, потрапляючи разом із кормом у порожнину рота тварин, ранять її та шлунково-кишковий тракт, викликаючи пухлини й виразки, шипи бур’яну і можуть поранити шкіру ніг і рук людей.

Поширюється бур’ян чіпляючись до шкіри тварин, одягу людей, коліс автомашин, насіння бур'яну розноситься на далекі відстані від материнської рослини. Крім того, дозрілі колоски легко перекочуються вітром. Вони довго тримаються на поверхні води й навесні з талими водами переміщуються на нові місця.

В облуправлінні Держпродспоживслужби закликають при виявленні вогнищ ценхрусу довгоголкового механічно знищувати рослини (виривати з коренем) для недопущення розповсюдження насіння. Проконсультуватись можна за тел. 061 239 73 20.

Як раніше писав 061, у Запорізькій області аграрії зібрали 440 тисяч тонн зернових та зернобобових.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.

Політична реклама
17:00, Сьогодні