Псевдо вибори на тимчасово окупованій території України проводяться з метою легітимізації окупаційних адміністрацій РФ. На тимчасово окупованій території Запорізької області загалом нарахували 1382 кандидати на псевдо вибори.
Про це стало відомо з аналітичного звіту Східної правозахисної групи, передає 061.
Партії висунили загалом 176 кандидатів в депутати в «окупаційні ради» («республіканські» та обласні) від 4 політичних сил: «Єдина Росія», «КПРФ», «ЛДПР», «Справедлива Росія — Патріоти — За правду».
Куратором псевдо виборів на окупованих територіях Запорізької області, які заплановані на 10 вересня став Артем Бічаєв.
33-річний чоловік є уродженцем Смоленської області. З 2013 до 2019 року працював на посаді начальника департаменту роботи з регіонами Виконкому Загальноросійського громадського Руху «Народний Фронт «За Росію». З 2019 по 2021 — заступник Керівника Виконкому ОНФ з регіональної роботи. У вересні 2021 року отримав мандат депутата Держдуми VIII скликання від партії «Єдина Росія». Перший заступник голови комітету Держдуми з розвитку громадянського суспільства, питань громадських та релігійних об’єднань.
Керівницею регіонального представництва партії «Єдина Росія» у Запорізькій області стала колаборантка Галина Данильченко.
У 2000-2015 роках вона працювала на посаді бухгалтерки, потім директорки Мелітопольського заводу підшипників ковзання. З 2015 року — член (потім секретар) мелітопольської міської ради. У 2022 році після окупації міста російськими збройними силами була призначена головою адміністрації міста Мелітополь. В першу п’ятірку списків «Єдиної Росії» увійшли так званий «губернатор»-колаборант Євген Балицький, сама Галина Данильченко, блогер та керівник загальноросійського громадського руху «Народний Фронт «За Росію» Володимир Рогов, перший заступник гебернатора Сергій Толмачов та представник Ради Федерації Федеральних Зборів РФ Дмитро Ворона.
Керівницею регіонального відділення Ліберально-демократичної партії Росії стала ще одна скандальна колаборантка Катерина Уманець.
В 2013-2016 вона була керівницею політичної партії «Союз Лівих Сил» Мелітопольського району. У 2014 році — активістка мелітопольського «Антимайдану», очолювала рух «Російська весна». У 2022 році після окупації міста російськими збройними силами була призначена головою адміністрації Кирилівського сільського поселення. З 2023 року працює начальником відділу у Державному підприємстві «Мелітопольська залізниця». В першу п’ятірку потрапили голова Комітету Державної Думи Федеральних Зборів Леонід Слуцький, сама Уманець, голова унітарного підприємства «Державний зерновий оператор» Микита Бусел, представник ТОВ «Промислова Компанія «Вторалюмінпродукт» Кирило Перов та директор ТОВ «Мелітопольський завод металовиробів» Олександр Фалько.
А ось Запорізьке регіональне відділення «Справедлива Росія — Патріоти — За правду» очолив Юрій Онищук.
У 2010-2012 роках був заступником міського голови Мелітополя; у 2010-2015 рр. — депутат Мелітопольської міської ради від «Партії регіонів», з 2015 р. — депутат Мелітопольської міської ради від політичної партії «Опозиційної платформи — За життя». В 2022 році після окупації міста російськими збройними силами був призначений директором муніципального унітарного підприємства «Водоканал-Мелітополь». Тут з першою п’ятіркою списку все набагато гірше. Окупанти не змогли зібрати тут хоч якихось більш-менш людей зі статусом та політичним минулим, а тому в п’ятірку потрапили безробітний домогосподар Василь Міщенко, сторож Володимир Твердохліб, індивідуальна підприємиця Ірина Оніщук та співробітниця мініципального унітарного підприємства «Водоканал-Мелітополь» Ольга Нестеренко.
Запорізьке регіональне відділення КПРФ очолив кримчанин Олег Слюсаренко.
Він народився 11 червня 1967 року, у Джанкої, Кримській області Української РСР. У 2002-2003 роках — заступник голови КРВ «Російський рух Криму». У 2003-2006 роках — голова виконкому Російської громади Криму, м. Сімферополь. У 2006-2009 та у березні-листопаді 2010 року — помічник першого заступника Голови Верховної Ради Криму. З жовтня 2012 року — голова ради Кримської регіональної громадської організації «Молодіжний табір «Донузлав». В першу п’ятірку кандидатів потрапив крім Слюсаренко ще співробітниця ТОВ «Мелітопольський Молокозавод» Ірина Деркач, представник ВЦА В’ячеслав Кузнєцов, представник регіонального відділення компартії Сергій Генов та директор ТОВ «Азовпродсервіс 2015» Олександр Боровков.
Політтехнологом, що є причетним до організації фіктивних референдумів у 2022 році та фіктивних виборів у 2023 році на тимчасово окупованій території Запорізької області є Олександр Малькевич. Він є першим заступником голови Комісії Громадської палати РФ з розвитку інформаційного співтовариства, ЗМІ та масових комунікацій. У 2022 році перебував на окупованих територіях України, переважно в Запорізькій та Херсонській областях, де проводив різноманітну пропагандистську діяльність, зокрема, брав участь у створенні проросійських телеканалів: у Запорізькій області під назвою «За! TV», у Маріуполі під назвою «Маріуполь-24» та в Херсоні під назвою «Таврія».
В керівний склад виборчої комісії по Запорізькій області входять:
- Голова виборчкому Запорізької області — Галина Катющенко 1971 року народження, освіта вища, голова виборчої комісії Запорізької області;
- Заступник голови виборчкому — Ромащенко Ольга Валеріївна.
- Секретар комісії — Олена Сівенкова, 1962 року народження, освіта вища, секретар виборчої комісії Запорізької області.
Проведенням виборів на тимчасово окупованих територіях України РФ змінила внутрішні законодавство про вибори з метою фальсифікації результатів псевдо виборів на окупованих територіях України. Одним із розробок політтехнологів Кремля є попереднє голосування, як новий вид голосування. Попереднє або дострокове голосування організовується та проводиться дільничними виборчими комісіями в період з 30 серпня по 7 вересня 2023 року.
«Під час проведення псевдо виборів на тимчасово окупованих територіях України «виборчі комісії» окупантів штучно завищують кількість людей, які проголосували у процесі псевдо виборів. Цей факт підтверджується тим, що запроваджено новий інструмент — дострокове голосування на окремих дільницях. Членам комісій, які організовують дострокове голосування, дозволено виготовлення виборчих бюлетенів на місцях», - коментують штучне збільшення «явки виборців» в Східній правозахисній групі.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Енергодарі представники так званих «виборчих комісій» проводять обхід квартир місцевих мешканців.