В Запорізькій обласній військовій адміністрації розповіли особливості реалізації програми "єВідновлення".
Як зазначив під час брифінгу директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ЗОВА Віталій Литвиненко, порядок компенсації регулюється постановою Кабміну #381 від 21 квітня 2023 року. Право на компенсацію мають громадяни України, які є власниками приватних будинків або квартир, які пошкоджені.
"На сьогодні не мають права на отримання компенсації власники житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території та в зоні активних бойових дій. Відповідні переліки населених пунктів та громад визначені наказом Мінреінтеграції", - сказав він.
На сьогодні мешканці області подали 713 заяв на отримання компенсації, з яких розглянуто на відповідних комісіях органів місцевого самоврядування - 420 заяв.
"Прийнято 185 рішень про надання компенсації на суму більше ніж 10 млн грн. На сьогодні вже отримали компенсацію 153 мешканці на 8 млн грн. Ще 220 заяв знаходиться в обробці", - зазначив очільник департаменту.
За словами Литвиненко, раніше максимальна сума компенсації складала 200 тисяч гривень. Сьогодні, якщо це квартири в багатоповерхових будинках, то максимальна сума компенсації становить 350 тисяч гривень, якщо це приватні будинки - до 500 тисяч гривень.
"Якщо раніше сума до 200 тисяч виплачували одним платежем, то на сьогодні категорія "а" (до 200 тисяч) так і залишається, але для категорії "б" введені нові умови: спочатку сплачується 70%, потім 30%. Раніше компенсація надавалась тільки на придбання будівельних матеріалів або на проведення будівельних робіт, а на сьогодні можна отримати компенсацію за виконаний ремонт, але якщо він виконаний не в повному обсязі", - говорить Литвиненко.
Він акцентував увагу на то обов'язковому проведені фотофіксації, а також на тому, що рбов'язково при обстеженні житла має бути присутній власник чи представника власника.
Заява на виплату компенсації розглядається впродовж 30 днів. Подати її можна через додаток "Дія".