У Запоріжжі відкрився "street art" від португальських митців: як він виглядає та де його знайти

Сьогодні у Запоріжжі, в Олександрівському районі на фасаді будинку дитячої бібліотеки відкрився street art від відомих португальських митців Brain Joke.

Кураторка проєкту, культурологиня Льона Радченко розповіла, що стритарт створено спеціально для Запоріжжя на знак підтримки.

"Митці все робили за свій кошт, це абсолютно волонтерський проект", - говорить вона.

Brain Joke є анонімними, проте в Португалії їх знають, як відомих художників і викладачів мистецтвознавства.

За словами Льони, співпраця із митцями відбувалась дистанційно.

"Вони відклали всі свої справи і дуже швидко зробили для Запоріжжя цю мозаїку. Вони працюють саме в мозаїчній техніці. Вони не малюють. Вже у Запоріжжі виникла проблема з вибором стіни. Місце шукали кілька місяців. По-перше, це мало бути доволі людне місце. По-друге, будівля не мала належати до памʼяток архітектури. По-третє, колір стіни мав бути контрастним відносно артобʼєкта. Також street art мав вписуватись в існуючий контекст", - каже Льона.

Найкраще для цього підійшов фасад будівлі дитячої бібліотеки в Олександрівському районі. Більше того, там вже є мурал, присвячений ЗСУ.

3 встановленням стритарту на місці допомагали запорізький дует митців Sleepy Sun та Hello 0, які вже відомі у місті своїми вуличними трафаретними роботами.

Португальські митці хотіли щоб саме в прифронтовому Запоріжжі зʼявився їхній перший в Україні, стритарт обʼєкт.

"Рука у вигляді V, що символізує «перемогу», є потужним жестом, який відображає силу та рішучість українського народу. Це слово звучить як нагадування про те, що, незважаючи на виклики, Україна залишиться сильною і вийде переможцем із цієї страшної війни. Серце в синьо-жовтих кольорах - це символ єдності, любові до Батьківщини та надії на краще майбутнє. Нехай ця мистецька робота буде світлом надії не пише для Запоріжжя, а й для всієї України", - пояснили задум митці.

Побачити артобʼєкт від Brain Joke можна на вул. Олександрівська, 51