Нічний ударний дрон “Вампір” полює на ворога на Запорізькому напрямку, - ФОТОРЕПОРТАЖ

"Вампір" - це назва великого гексакоптера, який може переносити на далеку відстань та скидати на позиції ворога різні типи боєприпасів: термобаричні, кумулятивні, осколково-фугасні. Це дозволяє уражати як живу силу, так і техніку.

Як працює "Вампір" бачили журналісти 061.

"Цей дрон - гарна заміна міномета. Б’є прицільно. Результатів багато. По всій лінії фронту. Якщо треба "розібрати" якесь вороже укріплення, то ми прицільно по ньому б'ємо. Майже кожен виліт "Вампіра" - це знищений бліндаж. Міномет навіть не має такої точності і дальності", - розповідає командир взводу ударних БпЛА 108-ї бригади ТрО на позивний "Фізрук".

"Птах" оснащений тепловізором і саме це дозволяє йому працювати вночі. Головною його перевагою є те, що він може підіймати та переносити навантаження вагою до 15 кг.

"Ми не займаємося розвідкою, ми - оператори ударних дронів і завдаємо удари", - пояснює боєць.

В цей момент зовнішній пілот на позивний "Лютий" якраз закріплює на "пташці" дві 82-мм міни. Цього достатньо аби знищити особовий склад ворога або легке укріплення.

Робоча дистанція "Вампіра" - 6 км в одну сторону.

"Арта працює на такій відстані, але влучити з першого пострілу - неможливо. Треба 3-4 постріли. А дрон дуже прицільно працює", - пояснюють бійці.

Військові говорять, що чим більше буде "пташок" у них на озброєнні та чим краще будуть укомплектовані безпілотні підрозділи, то більше життів інших наших бійців буде збережено.

"Дрони - це майбутнє війни, на цьому можна і потрібно будувати армію. Цей дрон - це лише 50% технічних можливостей, які існують. Якщо його покращити, зробити чисто військовий дрон, то це буде страшна сила, яка не буде боятися ні автомату, ні РЕБу", - додає "Фізрук".

Попри страшний зовнішній вигляд, керувати "Вампіром" не складно. Власне, простота керування - ще одна перевага.

"Є свої особливості, головна - скиди. Треба прилаштуватись скидати і тоді з ним комфортно працювати. Він працює вночі, бо має досить великі габарити та акустичні особливості", - пояснює "Лютий" та додає, що вже звикли працювати по ночах і легко у темряві можуть впізнавати місцевість та бачити ворога.