В листопаді 2023 року в Запоріжжі презентували видання «Крихка Спадщина. Архітектурний модернізм Українського Півдня та Сходу: кінець 1950–1980-ті», в якому представлені зразки модернізму прифронтових та тимчасово окупованих регіонів України. Серед них є будівлі, що були зруйновані внаслідок ворожих обстрілів під час російсько-української війни. Наприклад, будинок культури (культурно-спортивний комплекс «Сучасник») в прифронтовому Гуляйполі. В листопаді 2022 року в результаті атак російських військових було вщент зруйновано великий зал КСК.
Що відомо про цю будівлю – далі на 061.
Раніше на місці будинку культури та прилеглій території знаходився комплекс земської лікарні, що формувався з 1870-1880-х рр. Лікарня тут функціонувала до 1980-х рр. - до початку будівництва будинку культури. Його звели в 1986 році.
- Він створений не як суцільна будівля, а складається з окремих блоків. Крім того, тут характерне для модернізму чергування глухих та засклених поверхонь, використання на фасаді елементів декоративно-ужиткового мистецтва, в даному випадку панно. З точки зору ординарного модернізму радянских часів це цілком пристойна якісно зроблена в архітектурному відношенні будівля, - каже упорядник видання «Крихка спадщина» Павло Кравчук.
Радянська влада формувала універсальні локації, які називались «будинки культури для села». За словами Кравчука, в будівлі реалізовано ідею всебічного розвитку особистості, яка бере свій початок ще з часів античності.
- Цей будинок культури мав дати відповідь в практичній площині на питання «як нам виховати всебічно розвинену особистість?». І подібно до часів античності, там був представлений навіть свій гімнастичний зал. І душа, і тіло мали виховуватись у цьому закладі, що не звично для нашої південної провінції, - розповів Павло Кравчук.