Міністерство освіти України разом з Запорізькою ОВА тримають курс на повернення дітей до очного навчання за умови дотримання всіх безпекових вимог.
Про це повідомив під час брифінгу у Запоріжжі Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, передає 061.
«Завтра останній день прийому проєктів укриттів. На це ми розподілимо 2,5 мільярди гривень на 8 прифронтових та прикордонних регіонів - Чернігівська, Сумська, Харківська, Запорізька, Дніпропетровська, Херсонська, Миколаївська і Одеська область отримують ці гроші. Пів мільярда на укриття отримує сьогодні Запорізька область, ми чекаємо на подані вже проєкти будівництва, які дозволять здійснювати освіту прямо в укриттях. У нас проаналізована і сформована карта загроз і ми добре розуміємо, як ми організовуємо дистанційне навчання, як для прибудованих укриттів додати інші можливості, наприклад, автобуси для підвозу дітей з інших громад, інших шкіл; додаємо сюди гаджети, якими ми забезпечуємо в цьому році всю потребу прифронтових регіонів. Ми зробимо все можливе для того, щоб діти повернулися до очного навчання, але перш за все в тих безпекових умовах, які необхідно їм забезпечити», - прокоментував Оксен Лісовий.
При цьому сам міністр зазначає, що реальна потреба 8 регіонів на забезпечення укриттів в школах складає 16 мільярдів гривень. Щоб намагатися закрити цю потребу Міністерство освіти проводить переговори з колегами з Міністерства фінансів та планує залучати міжнародних донорів.
Кожен проєкт з реконструкції та будівництва укриттів розрахований на організацію позмінного навчання, також є проекти з будівництва підземних шкіл у Запоріжжі та Запорізькому районі для очного навчання.
«Здебільшого, на сьогодні подаються проєкти нового будівництва укриттів, щоб у них можна було здійснювати освітні процеси», - зазначив міністр.
За словами голови ЗОВА Івана Федорова, на сьогодні 50 тисяч дітей на території Запорізької області не охоплені можливістю навчатися офлайн і мета надати всім цим учням таку можливість в безпечних умовах.
«Цю проблему ми плануємо вирішити за декілька кроків. По-перше, ті пристосовані укриття, які нам дозволять наші служби використовувати для навчального процесу, ми маємо привести до нормального стану. На сьогодні вже в 23 школах діти навчаються. Друге – у нас є укриття по типу старих тирів і зараз ми узгоджуємо, щоб там могли з'явитися перегородки і був не один-два класи, як зараз, а щоб там могли комфортно розміститися чотири класи, і таким чином збільшити кількість учнів, які будуть навчатися. Ще один крок -фундаментально новий підхід з будівництва підземних шкіл на 500 і більше дітей. Ми будемо йти всіма можливими шляхами для того, щоб забезпечити 50 тисяч дітей 1 вересня для офлайн навчання», - зазначив Іван Федоров.