Кінолог в цивільному житті і першокласний гранатометник на фронті. Старший лейтенант поліції Микита Устінов в 2023 році пішов добровольцем в бригаду Національної поліції «Лють» та впродовж двох років був командиром взводу гранатометників штурмового полку «Луганськ-1». Зараз він повернувся в професію і очолив кінологічний центр ГУНП в Запорізької області.
Журналісти 061 зустрілися з воюючим правоохоронцем. Говорили про війну, «Хрущова», молодих бійців і, звичайно, тварин.
Микиті Устінову 39 років, в 2023 році, коли він був на посаді старшого інспектора кінолога, якраз формувалась штурмова бригада «Лють». Чоловік пішов добровольцем, бо свого часу проходив строкову службу у повітряно-десантних військах і тому розумів, що його досвід може бути корисний в штурмовій бригаді.
«У мене в підпорядкуванні було 32 людини. Несли службу на Донецькому напрямку. Спочатку Курдюмівка, Бахмут, Часів Яр, Торецьк», - говорить співрозмовник і додає, що морально був готовий до того, що на фронті буде важко, але був не готовий побачити в своєму взводі 18-річних хлопців.
«У мене було шість 18-річних дітей. Вони настільки прекрасні люди та бійці, я дивився на них і був вражений їхньою сміливістю. Вони вчаться миттєво, легко. Серед моїх хлопців було 17 цивільних. Хоча я думав, що в мене буде підрозділ з поліцейських», - розповідає.
Він з гордістю каже, що за час служби в його підрозділі обійшлось без втрат. А ще додає: війна показала, хто є хто.
«Було таке, що хлопець якому 21 рік, тягнув на собі кілька кілометрів поранених побратимів», - розповідає Микита.
Спочатку Устінов мав позивний «Кінолог», що власне не дивно, але потім, хтось з хлопців жартома сказав, якщо вже Микита Сергійович, то значить бути йому «Хрущовим». Так до нього в «приліпився» новий позивний.
«Смішно було, коли ворог перехоплював наші розмови по радіостанції і чув якогось «Хрущова», - сміючись згадує.
Їхній взвод працював із радянськими АГС-17, американськими МК-19 та СПГ-9.
«АГС – це автоматичний гранатомет, який стріляє чергами. Для живої сили противника це страшно. Один АГС і роти «піда@ської немає… Туман осколків і пройти неможливо. МК-19 може БМП вражати», - пояснює.
Підрозділ «Хрущова» був на найважчих ділянках фронту, стояв на відстані 300-500 метрів від позицій ворога. «Люті» гранатометники постійно були в контакті з підрозділами ЗСУ. Щоправда, останні - дуже дивувались, коли дізнавались, що поруч з ними воює поліція.