Якщо вже ви вирішили утеплити ваш будинок, то зробити це найдоцільніше в комплексі. Проведіть теплоізоляційні роботи цілком і повністю, тобто не тільки утепліть стіни зовні, але також зробіть утеплення даху, підлоги, утепліть двері, вікна, виконання робіт по утепленню довірте професіоналам з http://teplodim.info/. Утепленню будинку зовні, як правило, віддають пріоритет, оскільки це більш правильно і ефективно, не виникає проблем з вентиляцією. Ну а якщо ви вже виконали всі необхідні операції по утепленню зовнішніх стін та інших елементів будинку, і вам здається, що цього мало, можна приступити і до внутрішнього утеплення — теплоізолювати стіни будинку зсередини перед їх обробкою.
Треба не забувати і про те, що при внутрішньому утепленні ми трохи втратимо в корисній площі приміщення, зате в хаті, як ми, звичайно, сподіваємося, буде тепліше, а значить, комфортніше.
Сьогоднішній ринок утеплювальних матеріалів пропонує досить великий вибір. Для внутрішніх стін найчастіше використовуються такі популярні в будівництві матеріали, як: пінопласт (пінополістирольні плити), скловата, мінеральні вати і т. д. Загалом, від того, який утеплювач вам сподобається за ціною та іншими параметрами, це не настільки вже важливо. Сама технологія утеплення стін всередині принципово від цього не змінюється. Пріоритетними критеріями при виборі утеплювача повинні стати достатньо низька теплопровідність, тривалі терміни експлуатації, екологічність (негорючість і нетоксичність).
Спочатку треба позбавитися від старих шпалер і вирівняти поверхню за допомогою ґрунтовки або спеціальних штукатурних сумішей. Це, може бути, і не є обов'язковою умовою, але зробити це все-таки бажано — таким чином ви зможете заґрунтувати різні вибоїни, щілини.
Далі зробіть розмітку на стіні по ширині теплоізолятора і набийте невеликі по товщині брусочки по всій висоті стін. Товщина брусків може бути різною, це залежить від товщини обраного для утеплення матеріалу.
Розберемося, які проблеми і нюанси в утепленні зсередини? Універсальної відповіді на це питання немає, оскільки виходить так, що кожен випадок індивідуальний. Тим не менш, враховуючи безліч різних відгуків, думок людей, так чи інакше стикаються з внутрішнім утепленням не теоретично, а безпосередньо на своєму досвіді. Результат внутрішнього утеплення у всіх різний. Більшість власників осель сходяться в одному: зовнішнє утеплення ефективніше.