Кібербезпека має вирішальне значення для бізнесу будь-якого розміру. Ці 5 порад допоможуть вам захистити ваші комп’ютери та мобільні пристрої від зловмисників.
● Хакери — це злочинці, які отримують несанкціонований доступ до мережі та пристроїв, як правило, з наміром вкрасти конфіденційні дані, такі як фінансова інформація або секрети компанії.
● Ви можете захистити свої комп’ютери, використовуючи брандмауери та антивірусне програмне забезпечення, а також дотримуючись найкращих методів використання комп’ютера.
● Ви можете захистити свої мобільні пристрої, вимкнувши Bluetooth, коли він не використовується, пам’ятаючи про мережі Wi-Fi, до яких ви під’єднуєтеся, і використовуючи програми безпеки для покращення моніторингу та захисту.
Зростання всесвітньої павутини в 1990-х роках відкрив нові можливості та породило нові галузі, але також принесло нові негативні сторони підключення. Тонни спаму почали проникати в облікові записи електронної пошти, а комп’ютерні віруси спричинили хаос у бізнес-мережах.
Нова загроза, відома як комп’ютерний злом, розширила визначення крадіжки, включивши проникнення на ваш комп’ютер, крадіжку особистої інформації, обман, щоб розкрити приватні дані та використання цих даних для крадіжки та вимагання особистої інформації, такої як комерційні таємниці, облікові дані банківського рахунку та навіть ідентичності людей.
Що таке комп’ютерні хакери?
Комп’ютерні хакери – це люди, які проникають у пристрої, підключені до Інтернету, такі як комп’ютери, планшети та смартфони, як правило, з наміром вкрасти, змінити чи видалити інформацію.
Подібно до того, як інші злодії мають злі наміри, хакери зазвичай потрапляють на пристрої з негативними цілями. (Однак, одним винятком є так звані хакери з білим капелюхом , яких компанії наймають для проникнення в їхні пристрої, щоб знайти недоліки безпеки, які потрібно виправити.)
Хакери можуть захотіти вкрасти, змінити або видалити інформацію на ваших пристроях, і часто вони роблять це, встановлюючи шкідливе програмне забезпечення (програмне забезпечення, яке використовується для зловмисних цілей), про яке ви можете навіть не здогадуватися. Ці злодії можуть отримати доступ до ваших найцінніших даних до того, як ви дізнаєтеся про злому.
Як захистити комп'ютер від хакерів
Незважаючи на поширеність комп’ютерних хакерів, більшість компаній покладаються на Інтернет, щоб відстежувати свої фінанси, замовляти та підтримувати запаси, проводити маркетингові та PR-кампанії, спілкуватися з клієнтами, брати участь у соціальних мережах та виконувати інші важливі операції. Проте ми продовжуємо чути про масові зломки комп’ютерів, навіть у гігантських корпораціях із надійними заходами безпеки.
Малі підприємства також часто стають мішенню, особливо тому, що вони можуть недооцінити ризик кіберзлочинності і не матиме ресурсів для використання дорогих рішень кібербезпеки. Дотримуйтесь цих порад, щоб захистити свої пристрої та захистити конфіденційні дані:
1. Використовуйте брандмауер.
Windows і macOS мають вбудовані брандмауери – програмне забезпечення, створене для створення бар’єру між вашою інформацією та зовнішнім світом. Брандмауери запобігають несанкціонований доступ до вашої бізнес-мережі та попереджають про будь-які спроби вторгнення.
Перш ніж підключатися до Інтернету, переконайтеся, що брандмауер увімкнено. Ви також можете придбати апаратний брандмауер у таких компаній, як Cisco, Sophos або Fortinet, залежно від вашого широкосмугового маршрутизатора, який також має вбудований брандмауер, який захищає вашу мережу. Якщо у вас більший бізнес, ви можете придбати додатковий мережевий брандмауер для бізнесу.
2. Встановіть антивірусне програмне забезпечення.
Комп’ютерні віруси та шкідливі програми є скрізь. Антивірусні програми захищають ваш комп’ютер від несанкціонованого коду або програмного забезпечення, які можуть загрожувати вашій операційній системі. Віруси можуть мати ефект, який легко помітити – наприклад, вони можуть сповільнювати роботу комп’ютера або видаляти ключові файли – або вони можуть бути менш помітними.
Антивірусне програмне забезпечення відіграє важливу роль у захисті вашої системи, виявляючи загрози в режимі реального часу, щоб забезпечити безпеку ваших даних. Деякі розширені антивірусні програми забезпечують автоматичне оновлення, додатково захищаючи ваш комп’ютер від нових вірусів, які з’являються щодня. Після встановлення антивірусної програми не забудьте нею скористатися. Виконуйте або плануйте регулярне сканування вірусів, щоб захистити свій комп’ютер від вірусів.
3. Встановіть пакет антишпигунських програм.
Шпигунське програмне забезпечення – це особливий вид програмного забезпечення, яке таємно відстежує та збирає особисту або організаційну інформацію. Його складно виявити та видалити, а також показує небажану рекламу чи результати пошуку, спрямовані на певні (часто шкідливі) веб-сайти.
Деякі шпигунські програми записують кожне натискання клавіші, щоб отримати доступ до паролів та іншої фінансової інформації. Антишпигунське програмне забезпечення зосереджено виключно на цій загрозі, але воно часто входить до основних антивірусних пакетів. Антишпигунські пакети забезпечують захист у режимі реального часу, скануючи всю вхідну інформацію та блокуючи загрози.
4. Захистіть свою мережу.
Маршрутизатори зазвичай не мають найвищих налаштувань безпеки. Під час налаштування мережі увійдіть до маршрутизатора та встановіть пароль за допомогою безпечного зашифрованого налаштування. Це запобігає проникненню зловмисників у вашу мережу та порушенням ваших налаштувань.
5. Використовуйте шифрування.
Навіть якщо кіберзлочинці отримають доступ до вашої мережі та файлів, шифрування може перешкодити їм отримати доступ до будь-якої з цієї інформації. Ви можете зашифрувати жорсткий диск Windows або macOS за допомогою BitLocker (Windows) або FileVault (Mac), зашифрувати будь-який USB-накопичувач, який містить конфіденційну інформацію, і використовувати VPN для шифрування веб-трафіку. Робіть покупки лише на зашифрованих веб-сайтах; ви можете відразу помітити їх за допомогою «https» в адресному рядку разом із значком закритого замка.
Оскільки операційні системи Windows мають більше вразливостей безпеки, ніж macOS, можна сказати, що користувачі Windows частіше використовують VPN. Безкоштовні послуги VPN часто дуже сповільнюють роботу Інтернету, і вони не замислюються про продаж вашої особистої інформації за гроші. Якщо ви користуєтеся Windows і шукаєте надійного постачальника VPN, ви можете завантажити його за цим посиланням: https://surfshark.com/uk/download/windows
6. Використовуйте віртуалізацію.
Не всім потрібно йти цим шляхом, але якщо ви відвідуєте небажані веб-сайти, очікуйте, що вас закидають шпигунські програми та віруси. Хоча найкращий спосіб уникнути вторгнень із браузера — це уникати небезпечних сайтів, віртуалізація дозволяє запускати ваш браузер у віртуальному середовищі, як-от Parallels або VMware Fusion, що обходить вашу операційну систему, щоб забезпечити її безпеку.