М’які меблі є в кожній оселі. Та й не тільки в оселі, а також в офісах, кафе, ресторанах, готелях. Без таких предметів неможливо уявити собі життя сучасної людини. Проте, будь-які м’які меблі з часом зношуються, втрачають свій первісний вигляд. Вони продовжують функціонувати, ними можна користуватись, але з естетичної точки зору це не так приємно у порівнянні з новими меблевими предметами.

І тут постає питання – що робити? Варіанти два. Перший – викинути старі меблі, а замість них, відповідно, придбати нові. Непогане рішення, однак, має певний недолік, а саме – фінансові витрати. Зараз якісні дивани та крісла коштують доволі дорого. Так, вони зможуть прослужити довгий час, в середньому десь років 5 або навіть 10. Проте користувачу відразу потрібно витратити значну суму грошей на придбання.

Другий варіант більш практичний. Якщо корпус зберігся в гарному стані, тобто. Досі міцний та витривалий, то достатньо привести меблі у більш естетичний вигляд. Це – перетяжка меблів, https://mebel-service.com.ua/uk/peretyazhka-mebliv яка сьогодні стає все більш популярною.

Що таке перетяжка

Під даною процедурою розуміють заміну оббивки меблевого предмету. Додатково можлива заміна наповнювача, якщо існуючий вже не відповідає вимогам користувача. Таке часто трапляється після кількох років активного користування кріслом або диваном.

Існує два типи наповнювача:

  • ППУ, він же поролоновий – товстий лист поролону клеїться на ламелі каркасу, зверху, як правило, клеїться ще один шар поролону, тільки іншої щільності та товщини. Недолік такого наповнювача в тому, що з часом він втрачає свою гнучкість та еластичність, а на меблях з’являються прогини;
  • Пружинний блок – в середину каркасу кладеться пружинний металевий блок, який по периметру обклеюється поролоном. Даний наповнювач має трохи більшу жорсткість, і вважається зручнішим. Щодо недоліку, то всі знають, як диван чи крісло починають скрипіти після кількох років експлуатації.

В обох випадках може знадобитися заміна наповнювача. А це передбачає повне видалення старого, тобто відбувається демонтаж оббивки, ППУ або пружинного блоку, додаткових матеріалів (синтепон, флізелін тощо). Після демонтажу залишається лише каркас.

Що стосується оббивки, то вона представлена або тканинним варіантом, або шкіряним (в тому числі штучною шкірою). Працювати з тканиною легше, адже шкіра має більшу міцність та товщину, пробити її скобами складніше. Втім, професіонали мають весь необхідний інструмент і обладнання для швидкої перетяжки меблів.

Процес здається доволі простим – необхідно видалити стару оббивку, а замість неї встановити нову та закріпити її скобами. Для цього знадобиться промисловий степлер. Аре варто враховувати витрати матеріалу (тканини або шкіри), правильно вирізати необхідний шматок, зробити загини, щоб матеріал не порвався через скоби. До того ж, оббивку обов’язково натягують аби вона щільно обтягувала диван чи крісло.

Чи можна самостійно змінити оббивку

Як було вказано вище, перетяжка м’яких меблів не виглядає складним процесом. Тому звичайно це можна зробити в домашніх умовах. Однак тут є кілька «підводних каменів»:

  • Треба точно вирахувати витрати матеріалів;
  • Необхідно правильно розібрати меблі, від’єднати спинку, сидіння, царги тощо;
  • Знадобиться надійний клеї, а також засоби його нанесення;
  • Знадобиться потужний степлер.

Після того, як оббивка оновлена, потрібно також зібрати меблевий предмет, що може вимагати певних знань, сил і часу.

Тому надійніше буде звернутись до фахівців, які зроблять все набагато швидше, надійніше та якісніше. Коштуватиме це не дорого, натомість, є гарантія якості, а оновлені меблі зможуть прослужити ще багато років.