Щоб заощаджувати кошти, купуючи продукти харчування, варто вибирати сезонні товари та такі, що виготовлені місцевими виробниками.
Ціни на різні продукти
Вибір є завжди, навіть в азартних іграх: комусь подобаються прості розваги, а хтось воліє грати по-крупному на https://rcgroup.com.ua/kazyno-dlya-hajrolleriv/. Те саме стосується будь-якої продукції харчування.
Молоко, кефір, сметана
Упаковане в м'який простий пакет молоко (або інша молочна продукція) від маленької фабрики, розташованої неподалік, обійдеться дешевше, ніж те, що наливається в пляшки або тверді паки та доставляється здалеко. Останнє є важливим аргументом на користь місцевого продукту: за якістю він буде навіть кориснішим. Звісно, що свіже молоко краще за стерилізоване, розфасоване у щільні тетрапаки.
Хлібні вироби
Хліб та здоба з маленької пекарні буде коштувати стільки ж (і навіть менше), скільки буханець з величезного хлібозаводу, але може виявитися кращим: у такому виробі міститься мінімум «покращувачів» тіста, він свіжіший, довше зберігається та має чудовий домашній смак.
М'ясо та птиця
Така продукція у супермаркетах коштує найдорожче, адже до вартості входять витрати на гарне пакування, нарізку, оренду приміщення, заробітну плату персоналу. На продовольчих ринках ціни дещо нижчі, але там покупцеві доведеться пильно вибирати товар та стежити, щоб його чесно зважили: найчастіше обман має місце саме на базарах. Щоб не переплачувати за привабливий шматочок курки, яловичини, свинини тощо, потрібно користуватися контрольними вагами: зараз вони є на кожному ринку.
Найдешевші м'ясні продукти можна знайти в точках, де торгують представники фермерів. Такі господарства стежать за власною репутацією та не зацікавлені в обмані покупців. І продукція в них свіжа та якісна.
Крупи, борошно, цукор, макарони
Все це краще купувати оптом: це дозволить заощадити до 30% грошей. У великих магазинах такі товари продають не лише дрібно розфасованими у пакети, а й в мішках по 5-10 кілограмів. Найдешевше придбати крупи та цукор на базі, що відпускає дрібнооптові партії. Але ця можливість є не у всіх, до того ж не кожен має можливість або бажання хранити вдома велику кількість таких продуктів.
Об’єм упаковки
Щоб заощадити, люди часто віддають перевагу великій упаковці (наприклад, пластівців, майонезу або соусу) замість двох маленьких. Але це не завжди виявляється вигідним: іноді дві маленькі упаковки за ціною коштують дешевше за одну велику. Отже, треба бути пильними: це розповсюджений маркетинговий хід, яким користуються як виробники, так і продавці. Ті й інші сподіваються, що покупець автоматично покладе до кошику великий пак, вирішивши, що він дешевший.
Інші поради
Ефективно заощаджувати допоможуть інші корисні поради, а саме:
-
Крупні продуктові магазини часто проводять акції, в період яких впроваджуються знижки на низку товарів. Не варто упускати таку можливість.
-
На ринку варто торгуватися, щоб збити ціну. Не треба цього соромитися, адже кожен продавець встановлює початкову ціну з урахуванням потенційного торгу з покупцем.
-
Зазвичай на полицях попереду виставляють продукцію, термін придатності якої скоро закінчиться. А свіжий товар ховають подалі.
-
Готові страви (салати, смажену рибу та м'ясо тощо) слід купувати вдень або ближче до вечора. Уранці відвідувачам пропонують продукти, що не розійшлися вчора.
І останнє: не варто заходити до магазину занадто часто. Навіть якщо людина забігає «тільки за хлібом», вона неодмінно побачить щось смачненьке та втримається перед соблазном.