Ви плануєте придбати автомобіль, і почали розбиратися в тому, які типи страхування для нього потрібні.
Ви розумієте, що нічого складного в цьому немає: є обов’язкове страхування (автоцивілка), є добровільне (каско), і є обов’язкове страхування для виїзду за кордон (зелена картка). Однак із обов’язковим страхуванням, зокрема в Україні, є декілька нюансів.
В цій статті ми коротко розкажемо, як працює автоцивілка і як з нею потрібно поводитися. Детальніше – у статті навіщо потрібна страховка на сайті Finance.ua.
Про автоцивілку
Автоцивілка (також відома як ОСЦПВ, або обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності) – це вид страхування, який захищає власника автомобіля від фінансової відповідальності за будь-які збитки, які можуть бути завдані іншим особам або власності внаслідок аварії,винуватцем якої він став.
Наразі автоцивілка покриває:
- за шкоду, заподіяну майну потерпілих – 160 тис грн;
- за шкоду життю та здоров'ю – 320 тис грн.
Однак вже у 2023 році дані ліміти можуть підвищити.
Деталі: що компенсує і не компенсує ОСЦПВ
В той же час, ОСЦПВ не компенсує витрати на ремонт машини винуватця ДТП, не покриває ризики її викрадення та пошкодження в разі злому і аварій, викликаних природними або техногенними факторами. Поліс також не врятує водія від штрафів або позбавлення водійських прав за створення аварійної ситуації.
Водій не має права їздити без автоцивілки. Якщо її немає, йому загрожує штраф у розмірі від 420 до 850 гривень. Правда, оштрафувати можуть тільки безпосередньо після ДТП або під час складання протоколу за порушення правил дорожнього руху. Зупиняти авто без причини і вимагати показати діючий поліс ніхто не має права.
Вартість автоцивілки залежить від декількох факторів:
- міста, де зареєстроване авто – чим більше там зареєстровано автомобілів, тим дорожче страхування (так, найдорожча автоцивілка у Києві. Відмітимо, що страховка авто на Finance.ua в Запоріжжі буде коштувати дещо дешевше);
- типу транспортного засобу: мотоцикл, легкове авто чи вантажівка. Також окремо оформлюється автоцивілка і на причеп до авто;
- наявність пільг. Пільги мають військові, люди з інвалідністю та люди похилого віку.
Придбати автоцивілку можна як в офісі страхової компанії, так і онлайн. Рекомендуємо вибрати другий варіант: так отримати документ можна лише за кілька хвилин.
Перевірити, чи дійсний поліс, можна на сайті Моторно-транспортного страхового бюро України (МТСБУ).