Бронежилет – один з найголовніших елементів амуніції військовослужбовців, який максимально захищає на полі бою. Він призначений для захисту від ушкоджень, таких як: кульові поранення чи ураження осколками.

Цей вид спорядження використовується не лише на передовій, але й правоохоронцями, співробітниками спеціальних служб через високий ризик поранень. Але через вторгнення ворога на територію України найбільша потреба у бронежилетах для військових. На https://defenceukr.com.ua/ можна підібрати якісну амуніцію, яка відповідає міжнародним стандартам чи ДСТУ, зокрема виготовлена з якісних матеріалів.

Які критерії вибору бронежилета?

Усі бронежилети можна поділити на види згідно з такими характеристиками:

  • Клас захисту. Цей показник регламентується ДСТУ та загалом відповідає європейським та американським стандартам. Певний клас захисту чітко позначає: від куль якої зброї та з якої відстані захистить людину конкретний бронежилет. ДСТУ усього регламентує 6 класів захисту цього виробу, але військові найчастіше використовують варіанти – 3-го, 4-го, 5-го та 6-го класів.
  • Площа захисту. Є стандартні бронежилети та зі збільшеним показником. Перші забезпечують захист площі тіла у 18 дм², 25-20 дм². Другі – 28-42 дм² з різних боків. Тут варто чітко виміряти обʼєми бійця, аби якнайкраще підібрати бронежилет за розміром. Від цього залежатиме його захист від поранень та життя, тому поставтеся до цього дуже відповідально.
  • Матеріал броні – те, з чого зроблена бронеплита: який балістичний матеріал застосовано. Бронеплита може бути зі сталі, кераміки чи надвисокомолекулярних поліетиленових волокон. Балістичний матеріал являє собою тканину щільного плетіння з поєднанням міцних штучних волокон. Бронежилети з плитами підходять для захисту від кульових уражень, з балістичного матеріалу – більше від уламкових.

Тож важливо обрати той виріб, що повністю відповідає потребам військового та потребам його бригади для виконання завдань.

Скільки важить бронежилет?

Вага бронежилета також має велике значення, адже військовий часто змушений носити його декілька годин поспіль, іноді цілодобово. У балістичного жилета цей показник найменший – 3-5 кг, у варіанта 4-го класу захисту з керамічними пластинами – 6-8 кг, зі сталевими – 10-11 кг. Тобто що надійніший захист бронежилета, то важчий виріб. Тут необхідно робити виважений вибір з урахуванням усіх ризиків та специфіки носіння виробу. Адже бійцям важливо також не перевантажувати спину.

Правильний вибір амуніції згідно з цими критеріями допоможе максимально убезпечити військового від уражень тіла кулями та уламками. Тому якщо є можливість, краще порадитися з професійними військовими чи з представниками компанії-виробника, яка продає бронежилети. Так можна врахувати всі індивідуальні особливості військового та обрати необхідний товар.