Питний режим на велосипедних прогулянках є надзвичайно важливим, оскільки під час фізичних навантажень організм втрачає багато рідини через піт та в процесі дихання. Правильне пиття допомагає уникнути дегідратації, забезпечує нормальну роботу м'язів та загальний комфорт під час поїздки. Значне зневоднення може призвести до порушення терморегуляції організму, ритмічної роботи серця, м’язових судом, виникнення запалювальних процесів та болів у колінах.

Під час короткотривалого катання на велосипеді звичайному любителю, не професіоналу, краще вживати звичайну чисту воду або з медом та лимоном, чай з імбиром чи лимоном без цукру. Вода є найважливішим джерелом зволоження та повинна бути основним напоєм під час велосипедних прогулянок.

Якщо поїздки тривають довгий час, до 2-3 годин, то додатково до води можна пити ізотоніки – напої на основі води з специфічним смаком для відновлення в організмі водного балансу та електролітів при значних фізичних навантаженнях. До складу ізотоніків входять необхідні поживні речовини: вуглеводи, мінерали, білки, антиоксиданти, вітаміни групи В. Електроліти повинні бути в нашому організмі для належної роботи нервових імпульсів, щоб не допустити судоми м’язів, вони допомагають поповнити втрачені мінерали та відновити рівновагу рідини в організмі, дають додаткову енергію для тривалої поїздки. Велолюбителі, які хворіють на діабет, алергію, перед прийняттям ізотоноіків повинні проконсультуватися з лікарем.

Для професіональних спортсменів спеціальні спортивні напої рекомендують лікарі та тренери.

Велосипедистам не рекомендується вживати які напої?

Під час велосипедних поїздок краще уникати таких напоїв:

  • Алкоголь, пиво, слабоалкогольні напої можуть спричинити дегідратацію та погіршити реакцію та координацію велосипедиста, як учасника дорожнього руху.

  • Енергетики, пепсі-, кока-кола не додають користі поїздці.

  • Кава. В ній знаходиться кофеїн, що надає додаткове навантаження на серцево-судинну систему людини при активних поїздках. В разі повільної велопрогулянки по парку, можна випити горнятко кави в перерві.

  • Газовані напої містять вуглекислий газ, який шкідливо впливає на слизову шлунку. 

  • Солодкі газовані напої та соки з великою кількістю цукру погано вгамовують спрагу, можуть викликати неприємні відчуття шлунково-кишкового тракту під час поїздки.

В якій кількості пити під час велокатання?

Під час катання на велосипеді необхідно мати достатній запас води, відразу привчити себе до режиму пиття. Кількість напою залежить від погоди, пори року, фізичного стану велосипедиста. Якщо з вами на вело прогулянці діти, то для них потрібно брати стільки ж води, як для дорослого. Важливо пити достатню кількість рідини, невеликими ковтками, регулярно протягом поїздки, а не очікувати спрагу. Це допоможе підтримувати нормальний рівень зволоження організму. 

Рекомендована кількість води для пиття під час спокійних велосипедних прогулянок до 40 хвилин складає близько 500 мл на годину. Якщо поїздка триватиме 2-3 години або проводиться в спекотну погоду, потрібно пити більше рідини до 1 літра. При більш тривалих поїздках краще користуватися ізотоніками. У вас завжди повинна бути пляшка з ізотоніком на рамі байка та гідратор з водою в рюкзаку чи сумці велосипедиста.

Веломагазин «Velosklad» пропонує активним поціновувачам велосипедної їзди різноманітний каталог велопродукції. Ви можете купити не тільки якісні брендові велосипеди по демократичним цінам, але й підібрати запчастини та аксесуари до них ( в тому числі, і фляги для води).