Кушон (англ. – cushion) – це особливий формат косметичного продукту, представленого у вигляді м'якої губки, просоченої певним засобом і поміщеної в футляр, схожий на пудреницю. Усередині футляра розташоване дзеркало, а сам кушон поділяється на два рівня: асептичний спонж для нанесення продукту та сам кушон – пористу подушечку, просочену засобом для макіяжу.

За сутністю, термін "кушон" відноситься до форми випуску косметики.

Переваги та недоліки кушонів

Початково винахід в Південній Кореї, кушон став популярним форматом для багатофункціональних тонуючих флюїдів з напівпрозорою текстурою, легкою коригуючою здатністю, високим SPF та зволожувальними властивостями.

Незважаючи на початкові сумніви, кушони завоювали популярність завдяки своїй компактності, багатофункціональності, зручності використання, економічності та гігієнічності. Проте, як і у будь-якого продукту, у кушонів є свої недоліки, такі як легкий маскувальний ефект, обмежений обсяг продукту та індивідуальне використання.

Різновиди кушонів

Кушони сьогодні представлені в різних категоріях декоративної косметики, включаючи праймери, консілери, тонуючі засоби, основи, тіні для очей, СС-крем, бальзами, блиски та помади для губ. Найбільшою популярністю користуються тонуючі кушони для обличчя.

Види кушонів для обличчя

  • Кушон - тонуюча основа. Матуючі варіанти усувають жирний блиск, а сяючі створюють свіжий блиск.
  • Кушон - крем-пудра: має більш рідку і бархатисту текстуру, ніж пресована тонуюча основа. Дозволяє використовувати його самостійно, без додаткової тонуючої основи.
  • Кушон - рум'яна: створює ледве помітне покриття на шкірі, наноситься за допомогою спонжа та розтушовується. Підходить для тих, хто вибирає природний вигляд.

Види кушонів для різних типів шкіри

  • Для жирної та проблемної шкіри: рекомендуються матуючі кушони з саліциловою кислотою або цинком.
  • Для сухої шкіри: перевагу варто віддати кушонам із вітамінами Е та А для живлення та створення ефекту сяйва.
  • Для комбінованої шкіри: можна використовувати різні продукти для різних ділянок шкіри.

Як користуватися кушонами

Виробники рекомендують використовувати вбудований спонж для нанесення продукту, стверджуючи, що він ідеально вбирає та рівномірно розподіляє засіб. Візажисти стверджують, що для нанесення кушона також підійдуть кисті для макіяжу та навіть пальці.

Чим відрізняється кушон від тонального крему

Тональний кушон має більш легку формулу та створює тонкий шар завдяки м'якому апплікатору, що забезпечує більш природний макіяж, ніж традиційні тональні креми.

Чим відрізняється кушон від пудри

Кушон – це губка, просочена кремом, на відміну від сухого порошку пудри.

Чи можна прати губку від кушона

Саму губку не можна прати, але спонж, яким наноситься крем, рекомендується прати м'якими засобами або звичайним милом.

Вердикт: Кому підходить косметика в форматі кушона?

Кушони, завдяки своїй компактності та зручності, підходять для широкого кола споживачів. Вибір між звичайним тоновим засобом та кушоном залежить від вподобань у макіяжі, оскільки кушон створює більш легке покриття. В усіх інших випадках кушон ідеально підходить для створення стильного та природного образу.

******

Було цікаво дізнатися що таке кушон? Читайте розгорнуту статтю в б'юті-блозі школи макіяжу MAKE ME UP Studio and School в Одесі.

Приємний подарунок від одеської школи макіяжу: дивись БЕЗКОШТОВНЕ ОНЛАЙН НАВЧАННЯ З МАКІЯЖУ ДЛЯ СЕБЕ!

Подивившись це online навчання (запис прямого ефіру в інстаграм), ти дізнаєшся 10 лайфхаків і правил, які потрібні кожній сучасній жінці, яку цікавить питання - "як навчитися фарбуватися?".