Вірусні гепатити — це група захворювань, які викликаються специфічними вірусами і призводять до порушення функціональної здатності печінки різного ступеня тяжкості. Частину з них можна профілактувати вакцинацією, розвиток інших можна попередити, тільки якщо слідувати правилам безпеки.

Особливий інтерес викликає гепатит Д — хвороба, яка ніколи не розвивається самостійно. Вона викликана дельта-вірусом, який не здатний самостійно розмножуватись. Щоб вийти з клітини, йому бракує деяких компонентів, тому він користується необхідними частинами від вірусу гепатиту В.

Саме тому лікарі, як правило, не призначають дослідження тільки на цей вірус — встановлення діагнозу починається з пошуку антитіл до вірусу гепатиту В, щоб встановити можливу суперінфекцію. Водночас наявність одразу двох збудників призводить до більш тяжкого протікання захворювання, бо тканина печінки пошкоджується кількома факторами, що і робить хворобу більш довготривалою та важкою. Тому за наявності клінічних ознак запалення печінки спеціаліст відправить вас до лабораторії, щоб ви пройшли комплексне лабораторне дослідження. Ви можете відвідати приватну лабораторію (наприклад, Ескулаб) і з комфортом здати всі необхідні аналізи.M0Tj2c0QGQNxUArXgqsPR6PunCl07LAnnGb4LkAUFpFeIlKKcNXUfjoD0mtKgVJuq6hEN2NbNOx8BJh5dgAvhaDgrnSF_OcEM-6PgQyB-6yEj7pwqlw3smEiPapvpXrYQoephRWQPEilzuclOSPGpXw

Які виділяють форми зараження гепатитом Д

При розвитку двох гепатитів одночасно клінічна картина стає більш вираженою. Можуть з'явитися прояви важкої інтоксикації, печінкова недостатність. Але загалом можна виділити дві форми такої інфекції:

  1. Гострий гепатит. При одночасному потраплянні збудників у кров вони обидва беруть участь в формуванні запалення та клінічної картини загалом. Водночас виявляється гострий, яскраво виражений гепатит з сильною інтоксикацією та загрозою ураження нервової системи.
  2. Суперінфекція. Коли гепатит В був на момент зараження вже був, інтенсивність симптомів може збільшитись. Однак частіше за все вірус просто прискорює появу ускладнень (наприклад, цирозу).

У той же час хронічна форма гепатиту Д розвивається дуже рідко. Частіше за все його вдається повністю вилікувати до цього без небезпечних наслідків для пацієнта.

i5WgQW6lSh6uAxLwPTy_brGICzUUbaVOBgxsDgGsNw8AtbrmtOahrj8hUe2o10v-xU-I9CcFQm-v6Zb4LV0Lp4mcBTTvaeFtl5J-6eFM9J8tCSekE6Pk4_QHWjLFytxi-dQDzlgDi0LpSh2ebOMdqJo

Як можна профілактувати розвиток гепатита Д

Гепатит Д, так само як і гепатит В, передається парентеральним шляхом. Ним можна захворіти під час переливання крові, взятті її на аналіз, після статевого акту. Тому профілактика полягає у такому:

  • подбайте про безпеку при маніпуляціях з кров'ю — здавайте її тільки у професійних лабораторіях, не робіть ін'єкції за межами лікарні;
  • відвідуйте тільки професійні салони, що займаються татуюваннями;
  • не використовуйте багаторазові інструменти для манікюру, якщо не впевнені у їх стерильності;
  • завжди використовуйте презервативи, якщо це новий для вас партнер.

Найефективніший метод профілактики — своєчасна вакцинація від гепатиту В. Це гарантує неможливість інфікування дельта-вірусом.