хронічна втома через авітаміноз

На хронічну втому скаржаться багато людей – при цьому з об’єктивної думки зору вони абсолютно здорові. Чому доводиться постійно боротись із сонливістю, апатію та роздратованістю? Частіше за все причина в дефіциті поживних речовин. Саме вони відповідають за високий рівень енергії, нормальну працездатність.

Поговоримо про основні симптоми авітамінозу та наведемо рекомендації для покращення стану. Пам’ятайте, що будь-які поради не є альтернативою візиту до лікаря. Допомога фахівця необхідна, аби точно визначити причину проблеми та почати вживати заходи для покращення поточного стану. Скоріше за все, лікар порекомендує зробити аналізи на основні нутрієнти.

Причини хронічної втоми та сонливості

Швидку втому, сонливість провокують різні фактори, а саме:

  • проблемі зі сном;
  • синдром хронічної втоми;
  • системні захворювання, особливо дисфункції щитоподібної залози, цукровий діабет, депресія тощо;
  • приймання деяких ліків (сонливість може бути побічним ефектом);
  • вітамінодефіцит.

У кожному з цих випадків вживаються конкретні методи лікування. Але найпростішим способом буде запобігати подібним станам, просто забезпечивши належне надходження поживних речовин в організм. Мікроелементи та вітаміни відіграють роль пального, підтримують структурну та біохімічну цілісність клітин, відповідають за нормальну фізичну активність.

Вітаміни та мінерали для бадьорості: що приймати

Мікронутрієнти – обов’язкові складники здорового життя. Вони надають енергійність та бадьорість протягом дня, допомагають зберігати гарне самопочуття. Аби отримувати все необхідне, потрібно регулярно вживати:

  • Вітамін Д. Він стимулює процеси всмоктування кальцію та фосфору в тонкому кишківнику, відповідає за мобілізацію кальцієвих сполук у кістках, нормалізує процеси формування клітин, покращує імунітет, пригнічує ріст злоякісних утворень та підтримує нервову систему. За умови достатньої кількості холекальциферолу в раціоні, людина матиме здорові кістки, волосся, зуби, нервову систему й імунітет.
  • Вітамін А (або ретинол). Антиоксиданта речовина з потужною омолоджувальною дією. Вона прискорює регенерацію та метаболічні процеси, зміцнює кістки, підвищує гостроту зору, опір інфекціям.
  • В1 (тіамін). Вітамін живить мозок, покращує пам’ять та концентрацію уваги, уповільнює процеси старіння клітин, відновлює кровообіг.
  • В2 (рибофлавін). Бере участь в процесах кровотворення та гормональної регуляції. Помітно покращується стан нервової системи, зміцнюється імунітет, збільшується гострота зору. Вітамін сприяє відновленню процесів травлення та обміну речовин.
  • В3 (ніацин). Вітамін відповідає за нормальне розщеплення жирів, вуглеводів, білків, вивільняє енергію з їжі, насичує клітини киснем, розширює судини та позитивно впливає на роботу мозку.
  • В9 (або фолієва кислота). Запобігає появі атеросклеротичних бляшок, нормалізує функцію печінки, прискорює детоксикацію, регулює вміст серотоніну та норадреналіну. В9 – дієвий засіб від анемії.
  • В12 (ціанокобаламін). Відновлює роботу периферичної та центральної нервової систем, прискорює процеси обміну ліпідів, знижує холестерин, покращує координацію, стимулює приплив енергії. Достатня кількість речовини у крові сприяє покращенню сну.
  • Вітамін С (аскорбінова кислота). Активізує імунний захист, є потужним антиоксидантом, покращує настрій.
  • Залізо. Відповідає за продукцію гемоглобіну, допомагає при помітній слабкості та постійній втомі.
  • Магній. Регулює роботу м'язів та нервів. Його нестача призводить до м'язових спазмів та загальної слабкості.

Вітаміни, потрібні для енергії, можна отримувати з харчових продуктів або добавок. Якщо діагностовано значні дефіцити, краще буде одразу приймати відповідні препарати. Вітамін Д3 «Олідетрим» виготовляється на основі сафлорової олії, що покращує його засвоєння, та має високу ефективність. Приймати препарат можуть дорослі та діти, доступні дозування – 600, 1000, 2000, 4000 та 10000 МО.