Гральна індустрія легалізована в Україні вже кілька років, і за цей час на сайтах для пошуку роботи з'явилася велика кількість вакансій від 1win, Mostbet та інших компаній у сфері гемблінгу. Гральний бізнес пропонує здобувачам високі заробітні плати, але однією з обов'язкових вимог при цьому є знання англійської мови.
Частка оголошень від грального бізнесу на великих порталах із пошуку роботи становить приблизно 0,3% від загальної кількості і постійно зростає. При цьому тільки в третині випадків роботодавець прямо говорить про те, що належить до індустрії азартних ігор. В інших же ситуаціях на це натякають вимоги до кандидатів.
Які вимоги звучать найчастіше
Сьогодні кожен охочий пограти в азартні ігри може створити аккаунт в Пин Ап за кілька хвилин, після чого отримає доступ до тисяч висококласних розваг на будь-який смак. Очевидно, що всю цю інфраструктуру віртуального гемблінгу необхідно підтримувати в працездатному стані. Якщо додати до цього адміністративних працівників, маркетологів і службу підтримки, то висока потреба в кадрах серед компаній гральної сфери стає цілком зрозумілою. Однак для роботи в цій сфері претенденти повинні відповідати певним критеріям.
Як показує статистика, найчастішими вимогами були такі: "досвід у консалтингу із залучення грального трафіку", "досвід у беттінгу", "досвід побудови воронок продажів", зокрема на великих ринках Європи та Азії, а ще досвід роботи з різноманітними іграми для багатьох користувачів на кшталт League of Legends або World of Tanks.
Зрозуміло, роботодавцям активно потрібні і розробники ПЗ або ігор. Чимало вакансій на посади digital-маркетологів, копірайтерів, контент-менеджерів, піарників, редакторів і таргетологів. Зрозуміло, великий попит присутній і на дилерів для роботи в інтернет-казино.
Що стосується досвіду роботи, то найчастіше потрібні фахівці зі стажем не менше ніж три роки, але багато вакансій готові брати людей з нуля і навчати їх. Найбільші вимоги, звісно ж, висуваються до розробників, від яких очікують володіння досить серйозним стеком. При цьому майже скрізь фігурує вимога щодо знання англійської мови на рівні не менше intermediate.
Скільки готові платити працівникам в індустрії азартних ігор
Роботодавці прекрасно розуміють, що в суспільстві досі сильні забобони щодо гральної індустрії навіть попри її легальний статус. Саме з цієї причини вони приваблюють працівників високими заробітними платами. Навіть людям без досвіду тут готові платити від 49 тисяч гривень, а середня заробітна плата становить 75 тисяч. Розробникам зі свого боку пропонують від 103 тисяч гривень, що також є вельми солідною заробітною платою за мірками країни.
Утім, як показало нещодавнє опитування серед українських розробників і працівників IT-сектору загалом, далеко не всі готові працювати в гральній індустрії. Найчастішими є моральні причини, коли люди не бажають бути пов'язані з настільки сумнівною діяльністю. Деякі також вважають роботу в гемблінгу занадто нервовою, або заявляють про посередні перспективи професійного розвитку.