Про хірургічну стоматологію досі ходить чимало міфів. Тому, що більше інформації ми дізнаємося – то менш страхітливим стає майбутній візит до лікаря. То чи дійсно видалення зубів мудрості на різних щелепах відрізняється за відчуттями та складністю?

Будь-яка операція може налякати та принести значну тривогу. Особливо це стосується видалення зубів. І наскільки б ми не довіряли хірургу-стоматологу та інформації про те, що сучасна стоматологія на 100% неболісна та безпечна, виникає чимало питань. Одне з них – про видалення 8 зуба на верхній та нижній щелепі. Від чого залежить складність видалення, і наскільки ж це неприємно?

Питання анестезії під час видалення 8 зуба

Сучасна стоматологія стала безболісною завдяки безпечній та дієвій анестезії. Якою вона може бути:

  • місцевою – тобто, знеболюється лише місце втручання;
  • медикаментозним сном, під час якого пацієнт максимально розслаблений, і не здатний свідомо слідкувати за кожною хвилиною операції;
  • загальним наркозом, який може стати в нагоді під час значних і довгих оперативних утручань, а також для пацієнтів, які страждають на стоматофобію.

Завдяки такому рівню знеболювання неприємні відчуття можуть з’явитися, хіба що, в післяопераційному періоді, коли анестезія відходить. Однак, із цим дискомфортом ефективно справляються звичайнісінькі знеболюючі препарати, які порадить лікар. Що ж стосується того, яка щелепа більше болить – тут варто звернути увагу на особливості самого видалення.

Питання складності видалення 8 зуба

Зуби мудрості завжди особливі: вони можуть прорізуватись роками і так і не з’явитися над яснами, можуть «лежати» у щелепі чи знаходитися в ній під кутом. І навіть успішно прорізавшись, вісімки здатні швидко зруйнуватися. Зважаючи на все це, стоматологи виділяють три рівні складності видалення третіх молярів:

  • Просте – коли вісімка майже не зруйнована, прорізалася та знаходиться у правильному положенні в зубному ряді.
  • Складне – коли зуб мудрості значно зруйнований або прорізався не повністю;
  • Атипове – коли вісімка не прорізалася взагалі (є ретинованою) або знаходиться під кутом, зачіпаючи сусідній зуб (є дистопованою). В таких випадках зуб доводиться розсвердлювати, ясна – розрізати скальпелем, щоб отримати доступ до моляра, а потім накладати шви.

То верхні чи нижні?

Частіше за все, неправильне положення та звивисті корені притаманні зубам мудрості на нижній щелепі. Саме вони можуть здавлювати сусідні одиниці, та ще й довго прорізуватися, сперечаючись із гравітацією.

Із верхніми зубами простіше: їх корені, зазвичай, мають більш правильну форму, доступ до них отримати легше, і вони не потребують такого досвіду, зусиль і терпіння стоматолога, як вісімки на нижній щелепі. До того ж, процес видалення верхніх зубів мудрості є менш травматичним завдяки нижчій щільності щелепної кістки.

Яка операція вас не очікувала б, важливо звернутися до досвідченого хірурга-стоматолога. Саме такі фахівці працюють у стоматологічній клініці Осадчого, і забезпечать вам упевненість та комфорт на кожному етапі видалення, а також після нього.