Безсумнівно футбол можна назвати одним з найпопулярніших видів спорту в цілому світі. Він має мільйонну аудиторію прихильників, любителів, та звісно професійних гравців які кожного року додають своє ім'я в історію футболу.
Трансформація сучасного футболу із просто популярної в усьому світі гри з м'ячем на великий бізнес сталася відносно нещодавно - у останні 20 років. Ще у 1997 році у світі був лише один клуб, який заробляв більше 100 млн євро на рік – англійський "Манчестер Юнайтед". Зараз таких клубів десятки. За грою всіх цих команд краще спостерігати на сайті https://mostbet-kazakhstan.kz/app/, тут ви можете стати частиною їх перемоги.
Напевно кожного шанувальника хоч один раз цікавило питання в якій країні виник сучасний футбол? За основними принципами правил такі ігри існували ще в стародавні часи: стародавні китайці, давні римляни та греки, середньовічні італійці, ацтеки мали прообраз даної гри. сучасний футбол є нащадком гри у м'яч в Британії, у 1863 році були написані перші правила які суттєво відрізняють футбол від регбі.
До теперішніх років, гра набула загальної популярності та має багато різновидів:
- Футдаблбол - гра двома мʼячами.
- Пляжний - грається на піску.
- Футзал - проходить в залі на спеціальному покритті.
- Дворовий футбол - гра відбувається будь-якому покритті, та з необмеженою кількістю людей.
- Болотний - футбол що проходить у бруді.
- Футбольний фристайл - проходить з виконанням різноманітних трюків та хитрощів.
- Гельський футбол - національний вид спорту Ірландії.
Відмінності між футболом тоді і зараз
Якщо раніше це була гра любителів яка тільки набирала свої обороти, тоді грошова політика була менш значуща ніж зараз, навіть якщо порівняти теперішні клуби, в яких за останні десятиліття помітні часті зміни власників. Можна припустити, що це через неможливість старих власників фінансувати теперішні потреби клубу та зарплати гравців. Наприклад – "Мілан", нові китайські власники якого цього літа витратили близько 200 млн євро на підсилення команди. Все тому, що ціни на футболістів злетіли до неймовірних позначок і цього літнього трансферного вікна трансферами у 100 млн євро нікого не здивуєш.Французький ПСЖ готовий викласти "Барселоні" за бразильця Неймара 222 млн євро, а "Реал" пропонує "Монако" 180 млн за Кіліана Мбаппе, французького юнака, якому лише 18 років. Поки ж найдорожчим футболістом світу є інший француз – Поль Погба, якого "Манчестер Юнайтед" минулого року купив за 105 млн євро у італійського "Ювентуса". Якщо поглянути на ці показники чи можна сказати що сучасний футбол переріс з ідеї гарної гри в хороші можливості заробітку?
Ще одним цікавим прикладом сучасного футболу в світі можна назвати турнірні результати.
на Чемпіонаті Світу в 2010 році судді тягнули в плей-офф Францію, бо це було більш економічно вигідно, ніж участь там Ірландії.
Футбол - командна гра
Як і в сучасному футболі так і раніше, завжди були гравці які виділялися своїми показниками та були більш впізнавані, але яким хорошим не був би гравець, хто без команди він ніхто. Але в сучасному футболі ці кордрни стали більш розмиті, зіркові гравці важливі. саме вони приваблюють прихильників та роблять клуби більш популярні. Але зараз цих гравців роблять уособленням світового футболу, забуваючи що команда завжди важливіша.
Футболу стало забагато
Скажімо, за радянських часів, український вболівальник міг побачити великий міжнародний футбол лише раз на два роки, коли транслювалися чемпіонати світу та Європи по футболу, які ставали справжнім святом для прихильників гри.
Зараз інформацію про сучасний футбол в Україні та в інших країнах, можна знайти всюди, шалені потоки інформації через телебачення, новинні канали, веб-сторінки. Звісно крім інформативного потоку, самих матчів стало надзвичайно багато.
Футбол за час свого існування пройшов багато революційних моментів, від непередбачуваної гри, голи у якій сипалися у ворота у величезній кількості, а інтрига зберігалася навіть за різниці у три м'ячі, футбол перетворився на прагматичний вид спорту, в якому стало забагато заздалегідь зрозумілих результатів.
Загальні зміни сучасного футболу:
- Воротарям заборонили брат в руки мʼяч від своєї команди.
- Було додано третю заміну.
- Стали компенсувати затримки в грі.
- При фіксації офсайдів нападаючі мають перевагу.
- Тактично, акцент атаки змінився на оборону.
- Замість схеми 4-2-4 почали використовувати 4-4-2.
Турніри та Чемпіонати закінчуються та мають своїх фаворитів, з'являються нові футбольні легенди а старі відходять в історію футболу, і щоб не було нового в правилах та подіях, ця гра завжди буде нагадувати нам ці щасливі миті дитинства, коли гра відбувалася з шаленими емоціями та збитими колінами. Футбол - це маленьке життя в девяносто хвилин, де все може змінитися в будь який момент.