Навряд чи хтось ніколи не чув про віскі, адже це благородний елітний алкоголь, який потрібно пити повільно і насолоджуватися кожним ковтком. Існує так багато міфів і легенд про походження напою, що посперечатися з ним за право першості можуть лише ром чи абсент. Виробники з Ірландії та Шотландії досі не можуть дійти згоди, хто з них створив цей чудовий напій. Сьогодні купити пляшку віскі не складно, оскільки багато магазинів пропонують широкий вибір товарів. Українські гурмани можуть придбати онлайн з доставкою брендовий напій за посиланням https://fozzyshop.ua/300348-viski.
Смак віскі залежить від професіоналізму майстра, якості інгредієнтів, технології виробництва та терміну витримки. Насолоджуватися його ароматом можна в компанії друзів або наодинці із келихом. Кожна пляшка високоякісного алкоголю унікальна. Крім того, кожен виробник дотримується своїх принципів, технологій і традицій виготовлення алкогольних напоїв. Найбільше на смак віскі впливають наступні фактори:
- Сировина. Цей інгредієнт дуже важливий, до того ж пшениця, жито, кукурудза та ячмінь мають різні смакові профілі. Наприклад, ячмінний солод має горіховий і солодкуватий смак, тоді як жито додає алкоголю пікантність і пряність.
- Вода. Її якість впливає на м'якість і загальний смаковий профіль віскі. Багато виробників використовують воду з природних джерел, особливо з місць, де багато мінералів.
- Метод солодження. Деякі компанії, особливо в Шотландії, підсушують ячмінь торфом, щоб надати димний аромат.
- Особливості бродіння. Тривалість цього процесу і різні типи дріжджів по-різному впливають на створення складних ароматичних сполук.
- Технологія дистиляції. Форма та розмір перегінного куба впливають на чистоту та характер віскі. Наприклад, великі куби зазвичай надають віскі легкий, фруктовий смак, тоді як менші куби формують більш насичений, маслянистий смак.
- Витримка в бочках. На смак алкоголю впливає тип дерева, з якого виготовлені бочки, і тривалість часу, протягом якого витримується віскі. Бочки з дуба посилюють аромат спецій, карамелі, ванілі або навіть тропічних фруктів. Якщо раніше в бочках був херес, бурбон чи вино, це також впливає на смакові характеристики.
Іноді деякі виробники роблять змішування (купажування) кількох сортів віскі, поєднуючи різні аромати та текстури. Разом всі ці елементи формують кінцевий смаковий профіль, який можна оцінити під час дегустації.