У більшості людей слово «геморой» викликає неприємні асоціації. Це болісний стан, що значно впливає на якість життя. Проте, саме захворювання не вважається серйозним і може бути ефективно вилікуване [1].
Лікарські препарати Реліф можуть значно полегшити лікування геморою. Лінійка засобів бренду («Реліф®», «Реліф® Адванс», «Реліф® Ультра» і «Реліф® Про») дозволяє обрати препарат, що найбільше підходить за симптоматикою, стадією розвитку захворювання і його формою. Реліф свічки інструкція містить усю необхідну інформацію про склад та спосіб застосування.
Лікування геморою Лікування гемороїдальних вузлів може варіюватися, і його тривалість залежить від вираженості симптомів, загального стану здоров'я та дотримання рекомендацій лікаря. Важливо узгоджувати терапію з фахівцем, який обстежить пацієнта і підбере найкраще лікування [2].
Основна мета лікування — зупинити кровотечу, зняти свербіж і полегшити біль. Спочатку лікування має симптоматичний характер. Важливою складовою є регулювання дефекації та уникнення закрепів. Зміни способу життя, такі як збільшення вживання харчових волокон і фізична активність, зазвичай допомагають. У разі потреби лікар може призначити фармакологічне лікування лактулозою, макроголами чи гліцериновими супозиторіями.
Під час загострень ефективними є ректальні свічки та мазі, які мають протизапальну та захисну дію. Вони можуть містити місцеві анестетики, гіалуронову кислоту, гідрокортизон або оксид цинку [3].
Якщо консервативна терапія не дає результатів, може знадобитися хірургічне втручання. Малоінвазивні методи лікування можуть бути ефективними, хоча існує ризик рецидивів [1].
Профілактика та домашні засоби Для профілактики та зменшення симптомів геморою часто рекомендують такі заходи:
Прийняття ванночок із настоєм кори дуба допомагає зменшити запалення та свербіж. Не форсувати дефекацію і не затримуватися в туалеті надто довго. Споживання достатньої кількості клітковини, рідини та регулярна фізична активність сприяють правильній роботі кишечника. Сухофрукти, зокрема чорнослив, можуть поліпшити травлення. Мазі та свічки ефективні у легких випадках, але не рекомендовані для тривалого застосування, оскільки не усувають причину захворювання. Обережно очищайте анальну зону теплою водою; уникайте використання вологих серветок із хімічними речовинами, які можуть подразнювати шкіру [2].
Коли слід звернутися до лікаря? Варто проконсультуватися з лікарем для виключення інших серйозних захворювань, полегшення симптомів і запобігання ускладненням. До лікаря необхідно звернутися, якщо:
Ви помітили кров на туалетному папері. Симптоми стають сильнішими. Це перший випадок захворювання. Хоча розмова про геморой може здаватися неприємною, консультація з лікарем необхідна для запобігання серйозним ускладненням та ефективного лікування [3].
Література
1. MC Schubert, S Sridhar, RR Schade, SD Wexner. What every gastroenterologist needs to know about common anorectal disorders. „World J Gastroenterol”. 15 (26).
2. Kaidar-Person, Person, B; Wexner, SD. Hemorrhoidaldisease: A comprehensive review. „Journal of the American College of Surgeons”. 204.
3. D.J.Carucci, R.Scott, C.Perce, D.J.Innes, G.T.Rodeheaver, J.G.Kennedy, R.F.Edlich. Evaluation of Hemostatic Agents for Skin Graft Donor Sites / JBCR. 1984. - Vol.5. No4. P.321-323.