Важливо мати можливість швидко отримати професійну юридичну допомогу. Традиційні способи звернення до правників часто потребують багато часу та зусиль — запис на прийом, очікування, поїздки до офісу. Однак завдяки розвитку цифрових технологій сьогодні кожен може отримати якісну юридичну консультацію онлайн. Вихід мережу — це та ж правова допомога безкоштовно, проте будь-де й будь-коли, зручно та швидко. Що зробити, щоб її отримати, розповідаємо в матеріалі.
Алгоритм доступу до безплатної консультації
Кожний громадянин України має право звернутися та отримати допомогу у сфері права безоплатно. Це прописано в Конституції. Призначити зустріч з правником у конкретній сфері простіше за все через спеціальні платформи з пошуку юристів. Вони дають можливість вибрати спеціаліста за відгуками та кваліфікацією. У державних бюро вас обслуговуватиме вільний юрист.
Зі спеціальною платформою все просто — дотримуйтесь такої інструкції:
- Ввести у рядок пошуку назву потрібної послуги.
- Відсортувати всіх спеціалістів за потрібними показниками (країна надання послуг, роки досвіду).
- Вибрати правника за описами.
Вся інформація, яка допоможе прийняти виважене рішення, доступна на персональній сторінці кожного зареєстрованого юриста. Для запису на консультацію користувачеві потрібно зареєструватися і створити персональний акаунт.
Підготовка до зустрічі: що потрібно знати
Не тільки юрист повинен готуватися по першої консультації, але й той, хто до нього звертається. Для цього потрібно:
- Якомога детальніше описати ситуацію або виокремити її найпроблемніші моменти. Це дозволить спеціалісту визначити пріоритети та свої подальші дії.
- Зібрати пакет необхідних документів в оригіналі, на які можна буде посилатися в державних органах та органах місцевого самоврядування. Надалі правник їх вивчить і дасть рекомендації щодо того, чи потрібні ще якісь папери.
- Надати контакти осіб, які можуть додати корисної інформації до того, що ви вже сказали. Проте тільки за згодою цих людей.
Перед зустріччю визначте, чи справді консультація безплатна, а якщо так, чи є якісь особливі умови. Перевірте конкретних правників, до яких хочете звернутися, через Єдиний реєстр адвокатів України. Так ви будете впевнені, що посвідчення не фальшиве.
Під час бесіди за можливості занотовуйте собі слова фахівця, щоб і самому краще орієнтуватися в ситуації з точки зору права. Можна за необхідності навіть попросити записати зустріч на відео, щоб не забути обговорювані питання.