Час і справді може бути важелем, під його впливом змінюються люди і їхні очікування від речей, які вони використовують. Коли створювалися перші українські бронежилети, головним задумом був надійний захист, зручність враховувалася не завжди. Потім змінилася тактика ведення бойових дій, надважливою стала мобільність, і розробники створили модульний бронежилет: за принципом конструктора він збирається в єдину систему із деталей-модулів.

Але згодом сформувався запит не лише на зручне вдягання, а й на якомога швидше скидання бронежилета. Адже бувають моменти, коли кожна хвилина і навіть секунда на вагу золота ― від неї залежить життя. Наприклад, поранений військовий, щоб якнайшвидше накласти турнікет чи надати собі іншу першу допомогу, має звільнитися від обладунків. Для парамедиків, які рятують бійця, теж важливо зняти бронежилет швидко, бажано миттєво.

І ось конструктори Rarog Tactical Gear у тісній співпраці з військовими розробили MQR (Modular Quick Release) ― сучасний військовий бронежилет, унікальний за деякими властивостями, головна з яких ― швидкість скидання. Бронежилет MQR вже протестований військовими безпосередньо на полі бою і отримав схвальні відгуки.

Про унікальну систему швидкого скидання говорить і назва: MQR, або Modular Quick Release ― «швидке звільнення». Система швидкого скидання розташована на грудях, при повному оснащенні під адмінпідсумком, і позначена червоним: один рух ― і бронежилет знято. Та це не все, чим може здивувати Rarog MQR.

Інновації і переваги MQR

  • Велика балістична площа захисту і не менш значна робоча площа. Передня частина бронежилета достатня для розміщення в ряд 4 бойових підсумків і адміністративного підсумка над ними, є ще місце для рації і передбачені резинки для кріплення гарнітури.
  • Верх, біля плечей, виконаний з поліетиленового еластомеру Hypalon ― це міцне і гнучке покриття дає змогу зручніше і швидше вкладати зброю.
  • Універсальна кишеня під бронеплити. Вона розташована назовні, достатньо висока, тому може вмістити плити всіх типів і розмірів ― незалежно від того, кераміка чи метал, який профіль і які кути.
  • На задній частині бронежилета немає евакуаційної лямки ― замість неї вплетена тунелем евакуаційна стропа. Вона легко адаптується до будь-якого бронежилета, незалежно від його розміру, з’єднана з ременем і забезпечує можливість евакуації без задіяння самого бронежилета. Це означає, що броня не створюватиме дискомфорту, впираючись у шию під час евакуації. Але за необхідності парамедики чи побратими, евакуюючи пораненого, можуть зняти передню частину бронежилета для надання допомоги, а нижню використати замість нош.
  • Ергономічні демпфери зменшують навантаження від екіпірування, але влітку, коли боєць дуже пітніє, демпфери можна зняти.
  • Балістичні «плечі» знімаються, і без них бронежилет можна легко вдягнути навіть під куртку ― настільки він добре облягає, тому може бути використаний навіть як броня прихованого носіння.
  • Rarog MQR забезпечує міцне і надійне кріплення для всіх типів модулів. Інноваційне рішення ― універсальне кріплення модуля захисту кишківника та напашника, які можна зафіксувати за кілька секунд.
  • Камуфляж можна обрати ― MultiCam, MultiCam Black і «піксель», тобто ММ14. Всі варіанти можна подивитись на сайті ― https://rarog.ua/. Використана тканина ― американська Cordura 500D, що витримує інтенсивну експлуатацію і має водовідштовхувальне покриття (DWR).

Новий жилет Rarog, безумовно, відповідає вимогам часу і головному принципу ― захищати, а в певних ситуаціях і оперативно рятувати життя військового. MQR можна вважати переконливим доказом майстерності українських виробників в цілому і Rarog Tactical Gear зокрема.