Все про сортування сміття в Запоріжжі. Частина 2: куди подіти відсортовані відходи
Від редакції: Ми попросили запорізьких активістів, які вже більше року займаються популяризацією сортування відходів, написати серію статей про те, навіщо це потрібно, як це відбувається в інших країнах, як уникнути зайвого сміття і куди в Запоріжжі можна здати різну вторсировину. У першій частині йшлось про те, що з наших буденних відходів можна здати, а що не підлягає переробці. В другій частині - про те, куди дівати відсортовані відходи.
***
Як відрізнити сміття від цінної вторсировини, ви вже зрозуміли з попередньої статті. Сьогодні поговоримо про те, що з ним робити в Запоріжжі.
Наразі в нашому місті, на жаль, відсутнє централізоване сортування сміття. Одначе, це не є приводом кидати все в один бак. В деяких місцях ще залишились різноманітні баки для вторинної сировини, але у більшості випадків вони використовуються не за призначенням. Тому єдиним виходом є розділяти відходи самостійно у себе вдома чи в офісі, і долучати знайомих. Для цього не обов’язково мати величезні контейнери, достатньо кількох картонних коробок, або окремі відерця, або на що вистачить фантазії.
Після того, як ви впровадили сортування сміття у вашому домі або на підприємстві, добряче накопичили, виникає питання, куди все це дівати.
Тим, хто долучився до сортування та знаходиться на етапі “куди його подіти”, радимо робити наступне:
-
відшукати найближчий пункт прийому вторсировини. Вони є в кожному районі міста, багато пунктів зазначено на цій мапі. В пунктах прийому широкий “асортимент”: приймають скло (тара, склобій), папір/картон, поліетилен, ПЕТ-пляшки, алюмінієві банки, побутовий пластик. Про маркування пластику працівники пунктів зазвичай не знають, тож краще спитати на місці, який саме пластик вони приймають;
-
якщо у вас є можливість накопичувати від 100 кг вторсировини, до вас залюбки приїдуть працівники сортувальної станції, яка знаходиться в с.Тепличне під Запоріжжям. Більшість вторинної сировини, яку ви зібрали та здали в Запоріжжі, проходить через цей великий хаб. Вони все зважать, дадуть гроші та заберуть ваші вторресурси, які після процесу досортування відправляться до підприємств-переробників, де отримають нове життя. Номери телефону для виклику вантажівки:(099) 792 63 75, (096) 551 00 78;
-
ще можна звернутись до громадських активістів. Проект “Кольорові відра” працює для тих, хто хоче сортувати, але не хоче займатися подальшою долею сировини. Вони безкоштовно встановлюють свої баки в школах, офісах та інших закладах, та періодично забирають накопичену вторсировину. В цьому і наступному випадках грошей за сміття ви не отримаєте, адже виручені кошти йдуть на розвиток проектів;
-
проект ZPspace є інформаційним і створений для того, щоб допомогти жителям Запоріжжя розібратися у питаннях поводження з відходами. В нас вже є декілька симпатичних пунктів прийому вторсировини, головний з них у DreamHostel (пр.Соборний, 158, цілодобово), інші ви знайдете на мапі.
Зверніть увагу на те, що кількість охайних і приємних пунктів прийому вторсировини постійно збільшується, тому слідкуйте за новинами спільноти ZPspace у фейсбуці. Якщо виникають питання, не зволікайте писати команді спільноти – ми радо відповімо і поділимося досвідом!
Отже, сортувати сміття в Запоріжжі не тільки треба, але й можливо! Це простіше, ніж здається, варто лише почати. Тож, долучайтеся!
Текст та фотографії – Іван Калоша, Zpspace, спеціально для 061.
Далі буде.
Читайте також:Все про сортуваннясміття. Частина 1: як відрізнити вторсировину від відходів, які не перероблюються