• Головна
  • «Туризм – це найбільш стабільний бізнес»: нардеп Анна Романова – про розвиток індустрії гостинності та потенціал Запоріжжя
Политические новости
13:00, 2 жовтня 2018 р.

«Туризм – це найбільш стабільний бізнес»: нардеп Анна Романова – про розвиток індустрії гостинності та потенціал Запоріжжя

Политические новости
«Туризм – це найбільш стабільний бізнес»: нардеп Анна Романова – про розвиток індустрії гостинності та потенціал Запоріжжя

До Запоріжжя приїхала народна депутатка від фракції «Самопоміч» Анна Романова. В нашому міста політик в якості експерта брала участь у семінарі «Медіа без упереджень. Слова мають значення». Анна Романова, як фахівець у галузі туризму та брендингу міст, зокрема, розповіла своє бачення розвитку туристичного потенціалу України та оцінила зміни в Запоріжжі. Більше про це – в інтерв’ю депутатки.

– Пані Анно, чому так важливо розвивати український туризм?

– Я раніше вже приїжджала до Запоріжжя та розповідала, як правильно будувати туристичну стратегію. Однією з найбільших проблем було переконати містян, більшість з яких працюють в промисловості, що нам потрібен туризм.

Вже тоді я казала, шо сучасне місто не може бути зав’язане лише на одну якусь виробничу сферу. Особливо, залежну від олігарха. Якщо в один момент він вирішить все закрити або продати, життя міста зупиниться, жителі залишаться без роботи. Саме тому зараз треба диверсифікувати економіку.

«Туризм – це найбільш стабільний бізнес»: нардеп Анна Романова – про розвиток індустрії гостинності та потенціал Запоріжжя, фото-1

Наприклад, Об’єднані Арабські Емірати. Здається, у них є нафта і все добре. Втім, навіть, маючи таких потужний сировинний ресурс, вони почали інвестувати в розвиток туризму. Адже це найбільш стабільний бізнес, це стабільний розвиток економіки, це наповнення міських бюджетів. Туристична сфера на сьогодні – чи не єдина сфера економіки, яка в загальносвітовому масштабі лише стабільно зростає.

– Як би ви могли оцінити рівень розвитку Запоріжжя, як туристичного міста?

– В Запоріжжі я бачу системні кроки і зміни. У вас в місті над напрямком туризму працює креативна команда, яка розвивається. Що треба покращити? По-перше, логістику. Запорізький аеропорт – обличчя міста, не може бути в темряві і обклеєне рекламою. Туристові важливе відчуття безпеки. З посадки літака важливо показати, що в місті спокійно. Іноземний турист, особливо сімейний, з дітьми, хоче поїхати в безпечне місто. Якщо його запросять у цікаве козацьке Запоріжжя, він, в першу чергу, подивиться на карту і побачить, що воно знаходиться поряд з зоною конфлікту. Саме тому місцевій владі треба зробити набагато більше, щоб зустріти міжнародного гостя, ніж, приміром, Львову.

У Запоріжжя великі невикористані можливості для залучення внутрішнього туриста. Місто знаходиться на перетині шляхів до моря – і Азовського, і Чорного. Думаю, було б цікаво зробити комплексні тури, особливо, напередодні пляжного сезону. Щоб люди, які їдуть відпочивати з дітьми на море, планували свою поїздку саме через Запоріжжя. Подивилися тут Хортицю, відвідали ваш неймовірний кінний театр та інші локації, а потім планували свою поїздку далі.

Окрему програму, навіть, можна зробити для китайців – найбільш платоспроможних в світі туристів. В Запоріжжі є будівлі з визнаною в світі архітектурою в стилі конструктивізму. Китайцям, які живуть у комуністичній країні, ми вивчали це питання, буде цікаво приїхати до вашого міста, щоб побачити будинки соцмістечка. Тобто також можна планувати окрему програму для них.

«Туризм – це найбільш стабільний бізнес»: нардеп Анна Романова – про розвиток індустрії гостинності та потенціал Запоріжжя, фото-2

– Чому в Україні так мало туристів? Які проблеми є в цьому секторі економіки?

– Туризм в Україні має декілька особливостей. По-перше, це величезний спад кількості гостей з-за кордону після подій 2014-го року. Кількість іноземних туристів зменшилася вдвічі. В першу чергу, іноземці бояться їхати в Україну через війну. Вони думають, що конфлікт триває на всій нашій території. Саме тому для того, щоб відновити кількість туристів, треба позиціонувати себе, як безпечну країну.

Ще одна особливість полягає в тому, що за всі роки незалежності українці дуже мало подорожували країною. Більшість українців під час відпустки залишається вдома – про це говорять опитування. Подорожувати можуть собі дозволити лише невелика частка українців. Ті, у кого є гроші, для свого відпочинку обирають не Україну, а Туреччину, Єгипет, а після безвізу – відкривають Європу: Грецію, Іспанію та інші країни.

– Що треба зробити, що іноземний турист приїхав до України, а внутрішній турист виїхав за межі свого міста?

– Якщо коротко, потрібні три важливі речі: політична воля керівництва держави, створення конкурентноспроможного туристичного продукту та його популяризація, розвинута інфраструктура.

Держава має інвестувати в туристичну інфраструктуру. Якщо до Запоріжжя важко доїхати, немає авіарейсів, немає відремонтованої дороги, немає зручного залізничного сполучення, яку рекламу ми б не робили, туризм на цьому б і закінчився. Якщо немає розгалуженої транспортної інфраструктури, то ця галузь не буде розвиватися.

В Україні поки не сприймають туризм, як величезну індустрію. З цієї тези я починаю, коли викладаю в українських вишах. Щоб створити конкурентноспроможний туристичний продукт, потрібні сприяння від держави на податковому рівні для людей, які працюють в цій сфері, для готельєрів, необхідне навчання для персоналу. Також важливо, щоб на місцевому рівні, від ОТГ до обласних центрів, працював структурний підрозділ з командою фахівців, які будуть займатися розвитком індустрії туризму, створенням туристичного продукту і його популяризацією.

Треба і на рівні України, і на рівні міста визначити цільові аудиторії туристів, яких ми хочемо залучити, і зрозуміти, який туристичний продукт ми можемо їй запропонувати. Сьогодні нараховується більше 30 видів туризму: рекреаційний, медичний, пізнавальний, міський туризм, шопінг-туризм, конференц-туризм. Сьогодні я приїхала до Запоріжжя задля участі в семінарі. Це яскравий приклад конференц-туризму. Провели цікавий захід, приїхали люди з усієї України, забронювали місця в готелі. В результаті – місто збагатилося. Потрібно, щоб в вашому міста відбуватися більше таких заходів ділового характеру.

На прикладі Львова бачимо, що можна охопити максимальну кількість напрямків. Сферу туризму починали розвивати с фестивального туризму, створивши неповторну атмосферу. Потім охопили конференц-туризм, розвивають фестивальний туризм, гастрономічний туризм.

«Туризм – це найбільш стабільний бізнес»: нардеп Анна Романова – про розвиток індустрії гостинності та потенціал Запоріжжя, фото-5

Зараз в стрічці фейсбуку я бачу багато яскравих подій, яких раніше в Запоріжжі не проводили: фестивалю джазу, фестиваль ретро-авто та інше. В мене на підсвідомому рівні закладається те, що Запоріжжя – це живе місто, в якому постійно щось відбувається. В дечому ви йдете шляхом Львова.

– Що зараз робить парламент, щоб покращити індустрію туризму в Україні?

– Я підготувала і зареєструвала великий законопроект №8317 (Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про туризм» щодо удосконалення державної політики у сфері туризму»). В ньому закладено створення правових засад для функціонування туристичної сфери, поліпшення сервісу, зокрема, готельного, посилення відповідальності для туроператорів-шахраїв.

Втім, мій законопроект досі не виносять на голосування у сесійну залу. Чому? Тому що, я думаю, деяким чиновникам, які мають професійно займатися туристичною сферою, вигідна ситуація хаосу. Жодного з тих туроператорів, які обманули людей – а таких 3 тисячі за цей туристичний сезон – не позбавили ліцензії, не оштрафували, не провели перевірку.

На жаль, те, чим зараз займається виконавча влада, наприклад, затвердження бренду «Ukraine now», не має нічого спільного з покроковою ефективною роботою з побудови іміджу країни та розвитку туризму. Брендинг країни – це величезна системна робота, якою необхідно серйозно займатися.

Читайте также: Анна Романова: «В украинской политике с женщиной будут мириться, пока она не задает вопросы»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Високі оцінки користувачів за Корисність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...