«Ми не можемо звернути з нашого шляху»: яким був візит Петра Порошенка до Запорізької області
У середу, 27 лютого, до Запорізької області приїхав Президент України Петро Порошенко. Очільник держави взяв участь у запуску перших вітрових турбін Приморської вітроелектростанції та засіданні Ради регіонального розвитку Запорізької області. Наприкінці дня Петро Олексійович, як учасник майбутніх виборів Президента України, зустрівся з виборцями під час масштабного заходу на каскаді фонтанів «Райдуга».
Енергетика нового покоління
На початку дня президент запустив першу чергу вітрових турбін Приморської вітроелектростанції.
«Запоріжжя – енергетичне серце України. Уявіть собі, кожен третій кВт на годину виробляється саме в Запорізькій області! Це почалося з будівництва Днепрогесу, потім Запорізької атомної електростанції, яка є найбільшою в Європі та шостою за розміром в світі, – розповів глава держави. – А тепер тут розвивається відновлювальна енергетика. Завдяки будівництву Приморської вітряної станції лише в один район Запорізької області за два роки інвестували більше 7 мільярдів гривень. Відкриття першої черги цього проекту – не локальна, а важлива для всієї України подія. Це 500 робочих місць під час будівництва, відрахування до Держбюджету, які у 2018 склали майже 280 мільйонів гривень. Як наслідок – високі зарплати, зміни у житті громад. Інноваційна модернізація енергетики – це одне з найперших питань для руху вперед нашої держави».
Під час будівництва Приморської ВЕС планується встановити 52 вітротурбіни виробництва компанії General Electric. Потужність однієї вітротурбіни Приморської ВЕС – 3,8 МВт. За прогнозами дві черги станції після завершення будівництва зможуть забезпечити електроенергією 365 тисяч домогосподарств.
Новий фронт – боротьба з бідністю
Вчора Президент України Петро Порошенко також став учасником засідання Ради регіонального розвитку Запорізької області, де зустрівся з представниками територіальних громад, інвесторами та жителям регіону.
«Ви можете бачити, які величезні зміни відбулися в Запоріжжі та України загалом за ці 5 років. В першу чергу, завдяки децентралізації. Сьогодні більша половина зведеного бюджету віддана містам, селищам і селам. Зараз жителі громадможуть самостійно вирішувати питання будівництва шкіл, дитячих садків, вуличного освітлення, доріг, амбулаторій, парків, лікарень, щоб робити Україну кращою», – розповів Глава держави.
Петро Порошенко зазначив: «Після створення нової української армії, після створення потужного економічного фундаменту ми відкриваємо другий фронт – нашу війну з бідністю. Поїздивши по Україні, дивлячись в очі людям, я знаю, яке у них важке життя. Сьогодні наші реформи дають нам можливість йти назустріч учителю, пенсіонеру, лікарю, робітнику, студенту».
«З 1 березня розпочинається монетизація субсидій. Вже в п’ятницю люди отримають живу гривню. Кожне домогосподарство в середньому – 1600 гривен субсидії. Більше 70% отримувачів субсидій – це пенсіонери. Те, що вдасться зекономити залишиться в їхніх кишенях. Щомісяця вони можуть економити 500-700 гривен. І це не одноразова акція, так буде кожен місяць», – зазначив Президент.
«Наш другий крок – це індексація пенсій, яка починається з 1 березня. Це не робиться під вибори, як дехто хоче сказати. Рішення було прийнято ще в 2017 році. Пенсії зростуть в середньому на 17%. За результатами індексації виплати стануть більшими для понад 8 мільйонів пенсіонерів», – заявив президент.
Для тих українців, які отримують невелике підвищення пенсії – 100-150 гривень, була запроваджена виплата одноразової допомоги. «2 мільйони пенсіонерів у квітні та березні отримають по 1205 гривень. Всього – 2410 гривень. У Запорізькій області такі доплати отримають 81 тисяч людей», – розповів Петро Порошенко.
«Кажуть, що наш перший, другий і третій крок – це підкуп. Друзі, я буду займатися цим підкупом протягом всіх років своєї роботи. І нехай нас за це хтось спробує засудити», –зауважив Глава держави.
Народна зустріч на «Райдузі»
Наприкінці дня була запланована народна зустріч Петра Порошенка з жителями Запорізької області. Учасниками масштабного заходу на каскаді фонтанів «Райдуга» стали тисячі запоріжців.
«Чому ми тут? Тому що підтримуємо політику президента Петра Порошенка. Стільки змін, скільки ми бачимо зараз, в Україні не було ніколи. Будуються дороги, діти навчаються у нових школах, нова українська армія, автокефальна церква. Реформи тільки почалися, а ви вже бачите величезний опір. Зрозумійте, коли тобі ставлять палиці в колеса з усіх боків, все одразу не можливо зробити», – діляться думками Юрій та Ірина Потіха-Смоляннікові.
«Порошенко – це розумний президент, чудовий дипломат, хороший політик. Він дуже багато чого зробив для нас. Перше – нова армія, друге – нарешті наша українська православна церква. Чи є претензії до його роботи? Звичайно, є. Але якби у нього було більше помічників, аніж критиків, то у нас би була вже золота країна», – кажуть пенсіонерки Маргарита та Валентина.
Народна зустріч з кандидатом на посту Президента розпочалася концертом відомих українських артистів – Тарас Петриненка та Тетяни Горобець, а також рок-гурту Kozak System. «Ми з козаками тут, щоб засвідчити свою повагу до людини, яка сьогодні вийде до вас поспілкуватися – до Президента України Петра Порошенка», – сказав зі сцени лідер гурту Іван Леньо.
Свою підтримку другого терміну президента Порошенка засвідчили двоє запрошених гостей заходу – відомий радіоведучий та шоумен, блогер Дмитро Чекалкін та запорізький підприємець, ветеран АТО Валерій Прозапас.
«Як кадровий офіцер в минулому, я приєднався до команди Петра Олексійовича Порошенка, бо розумію, скільки він зробив для відбудови української армії. Як колишній дипломат-перекладач, я розумію, що ніхто за всю історію сучасної України так гідно не представляв нашу державу на міжнародній арені. Але в першу чергу я приєднався до команди Петра Олексійовича, як батько чотирьох дітей. В ці буремні часи, у воюючій державі потрібно тримати порох сухим. Разом до перемоги!», – сказав Дмитро Чекалкін.
«За кілька тижнів ми будемо разом з вами обирати не просто Президента, ми будемо обирати Головнокомандувача української армії. Тієї армії, яка зараз стоїть між московським окупантом і нашим містом. Знаю, що багато з вас власними очами бачили, як з 2014 року змінювалася наша армія. І як вона нарешті стала вагомою силою. І як завзято її намагаються дискредитуватися кремлівські пропагандисти, – каже ветеран АТО, підприємець Валерій Прозапас, – Щоб гарантовано продовжити шлях зміцнення українського війська, добитися деокупації українських земель та нарешті стати частиною європейської безпекової системи, ми маємо з вами підтримати вибір і обрати на другий термін Петра Порошенка».
Після цього за мить перед тисячами запоріжців з’явився Президент України, учасник виборчих перегонів Петро Порошенко.
«Я хотів би почати зустріч з вдячності запоріжцям. По-перше, за те, що свого часу вам вдалося зупинити негідників, російську навалу, не дати провокаторам створити тут «Запорізьку народну республіку». Вашими зусиллями путінські плани провалилися. По-друге, за потужний волонтерський рух. За останню копійчину, яку ви віддавали, щоб в найважчі часи нагодувати та одягнути знищену та розкрадену українську армію. Запоріжжяне просто зберегло, а забезпечило український суверенітет. Путін дуже добре на вас розраховував і прорахувався. Дякую тобі за це, Запоріжжя».
«Якщо ви довірите мені наступні 5 років, ми зможемо робити те, чого так потребує Україна: підвищувати зарплатню, збільшувати пенсії, захищати багатодітні родини. Раніше на це не було ресурсу – все спрямовувалося на оборону держави. Зараз великі зрушення в економіці дають нам змогу підвищити рівень життя українців. 12 кварталів поспіль в Україні, під час війни, зростає рівень економічної потужності», – підкреслив Президент України.
Стратегічними на наступний термін Петро Порошенко називає 5 пріоритетів.
«Перший – наш агропромисловий сектор. Такого врожаю, як минулого року – 70 мільйонів тон зерна в Україні не було ніколи.Вже зараз ми входимо до десятки найбільших виробників та трійки найбільших експортерів зерна в світі. Але прагнемо, що в кожній області побудувати переробні підприємства, і ми експортували продукцію доданої вартості», – зауважив Глава держави.
Другим пріоритетом Петро Порошенко назвав інноваційну індустріалізацію. В якості прикладу Президент згадав про багатомільярдні інвестиції у будівництво на території Запорізької області потужної Приморської ВЕС.
«Наш третій пріоритет – це розвиток ІТ-сектору. У 2016 році в Україні було 100 тисяч працівників цієї сфери. За підсумками 2018 року ця кількість зросла до 160 тисяч. Галузь розвивається вражаючими темпами. Через 3 роки чисельність людей в ІТ сфері досягне 400 тисяч робітників. Це все валютні надходження, сучасні технології. Українець більше не буде працювати «на дядю», а буде розвиватися, як середній клас. Ми забезпечимо українське лідерство в ІТ-сфері», – розповів Порошенко.
Наступними пріоритетними напрямками розвитку України, за словами Глави держави, є будівництво інфраструктурних проектів та розвиток туризму. Завдяки цим п’ятьом напрямкам, впевнений Президент, вдасться значно підвищити рівень нашої економіки, надходження до бюджету на пенсійного фонду.
«Чому ми віримо у нашу здатність перемогти бідність? Тому що ми завжди ставили амбітні цілі і втілювали їх у реальність. Ми поставили мету виконати вимогу Революції Гідності і підписали Асоціацію про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. Росіяни життя поклали, щоб цього не сталося. Вони казали, що через кризу біженців у Україні не буде безвізу. Тут вони знову помилялися – 11 червня 2017 року ми отримали безвізовий режим з ЄС. Ніхто не вірив у Томос. Після 300 років очікувань нам вдалося це зробити, – каже Петро Порошенко, –Зараз ми ставимо нові амбітні завдання. Я впевнений, що у 2023 році Україназможе подати заявку на вступ до ЄС і членство в НАТО. Єдине що намтреба зробити – не схибити, не звернути зі шляху. Для цього нам потрібна єдність. Я буду дякувати, якщо отримаю від вас мандат на наступні5 років – на 5 років європейської та євроатлантичної інтеграції. Я буду дуже дякувати, якщо я отримаю мандат на незворотність нашої незалежності».