
Антон Кіссе: "Багатомільйонні премії керівникам збиткових держпідприємств слід заборонити"
Практику виплати багатомільйонних премій керівникам державних підприємств, що демонструють збитки, слід заборонити. Про це заявив співголова політичної партії «Наш край», народний депутат Антон Кіссе.
Як наголосив народний депутат, керівники держпідприємств мають отримувати премії лише за прибуткові роки, у разі ж збиткової роботи підприємства керівники мають сплачувати повноцінні штрафи. На його думку, саме це стимулюватиме керівників працювати на результат.
«Потрібно зафіксувати фонд зарплат і премій для правління та наглядових рад на рівні не більше 1% відсотка від чистого доходу підприємства. А у випадку збитковості підприємства — передбачити систему штрафів для правління та членів наглядових рад. І штрафи мають бути не меншими, ніж премії. Тільки так ми змусимо наглядові ради працювати, а не нищити державні підприємства», — заявив Антон Кіссе.
При цьому він додав, що правління НАК «Нафтогаз» отримує сотні мільйонів гривень премій при жахливих фінансових показниках у той час, як населення ледь зводить кінці з кінцями після сплати рахунків за газ і тепло.
«Згідно річного звіту Комітету з призначень та винагород «Нафтогазу», члени правління у збитковому для компанії 2020 році сумарно отримали 610,1 млн грн винагороди. До складу правління компанії у 2020 році входило 7 осіб. Ці премії група «Нафтогаз» нарахувала своїм очільникам за 2020 рік, у якому отримала збиток у 19 млрд гривень!», - наголосив нардеп.
Він додав, що гідні зарплати мають стати нормою в Україні, однак тільки за умови справедливого розподілу коштів та винагород.
«Рівень винагород має відображати ефективність роботи будь-якої компанії. Неприйнятним є, коли топ-керівники та члени наглядових рад отримують непомірні заробітні плати, які жодним чином не корелюються з ефективністю їхньої діяльності чи фінансовими показниками компанії», — підсумував Антон Кіссе.
Народні депутати від «Нашого краю» виступають із ініціативою законодавчого врегулювання рівня заробітних плат та винагород для топ-керівників держпідприємств. По-перше, потрібно зафіксувати фонд зарплат і премій для правління та наглядових рад на рівні не більше 1% від чистого доходу підприємства. По-друге, у випадку збитковості підприємства слід передбачити систему штрафів для правління та членів наглядових рад. По-третє, зафіксувати кількісний коефіцієнт, що визначає граничний рівень винагород для керівництва держкомпанії, який корелюється від мінімальної заробітної плати простого робітника підприємства.