“Пояс безпеки” Запоріжжя: як укріплюється місто та будуються лінії оборони, - ФОТОРЕПОРТАЖ
Поки українські військовослужбовці, які знаходяться в Маріуполі та дають гідну відсіч противнику, в Запорізькій області будуються оборонні споруди. Журналістам показали останній (третій) рубіж, з якого можна відбити ворожі атаки, при цьому артилерія противника до Запоріжжя не буде діставати.
Далі - в репортажі 061.
“Зараз ми знаходимось на запасних позиціях, вони потрібні на випадок, якщо ворог прорвав оборону і наші військові зможуть їх зайняти та дати відсіч. Позиції зроблені таким чином, щоб ворог не мав можливості обстрілювати місто. Їх будували професійно, над їх створенням працювали як військові, так і цивільні. Все зроблено по всім правилам”, - сказав речник ОВА Іван Арєф’єв, показуючи одну з запасних позицій.
Військові кажуть, що досвід досвід будівництва фортифікаційних споруд та використання було запозичено ще з часів Другої світової війни, а також подій, які розгорнулись на сході України у 2014 році.
“З власного досвіду можу сказати, що особовий склад, який заховався в такому укритті, може перечекати обстріли з великокаліберної артилерії противника. Тут є продовольство, вода, боєприпаси”, - каже військовослужбовець.
Це останній рубіж, звідки можна відбити ворога, аби він при цьому не обстрілював артилерією по Запоріжжю.
“Це є дійсно “пояс безпеки” Запоріжжя. Якщо противник не буде мати можливості наблизитись до Запоріжжя, до тих рубежів, з яких буде ефективно застосовувати свої засоби артилерійського нападу, це дозволить утримати в безпеці місто”, - додав військовий командир.
Разом з журналістами на лінії оборони сьогодні побував і керівник ЗОВА Олександр Старух. Він каже, що було завдання від військового командування, зводити укріплення почали ще на початку березня.
“Коли об’єдналися військові інженери з цивільними бульдозеристами – це дало неперевершений результат, досить ефективний. Зроблена перша та друга черга робіт на обох берегах Дніпра, в межах нашої та сусідніх областей. Підготовлені взводно-опорні пункти, які відповідають усім сучасним вимогам. Частину з них ще треба укріплювати та розвивати”, - сказав Старух і додав. - “Дехто міста окопав, але це така собі історія, а ми вважаємо, що лінія оборони має бути розташована так, щоб до міста не долітало (“Гради” та артилерія). Сподіваємось, що наша армія скоро піде вперед та звільнить території. Саме ці лінії оборони будуть опорою для наступу наших військ”.
На своїх стрілецьких позиціях цілодобово чергують військові, серед них - 18-річний Микита. хлопець за освітою кухар-технолог, але взяв академічну відпустку, аби захищати державу.
“Це мій обов’язок взяти до рук зброю та захищати країну. Прийшов не вагаючись. Мати ховала документи, щоб я не пішов, батько був в шоці, бо його з собою не покликав, бабуся в сльози, дід теж збентежився трошки і тітка спитала, чого не порадився. Але зараз всі вже звикли”, - каже він.
В одному ВОПі з ним стоїть і досвідчений військовий з добровольчого формування “Азов. Запоріжжя” Сергій. Він зізнається: ворог обстрілює з артилерії частенько. Військові говорять, що сама лінія оборони зроблена грамотно.