Що треба знати при виборі ковдри?
Ковдра– це незмінний елемент спального гарнітуру. Неможливо уявити солодкий сон, що був би комфортним та якісним без цього аксесуару. Головна мета використання – можливість повноцінно зігріти тіло та надати гарного відчуття у будь-яку погоду. При пошитті аксесуару можуть використовуватися якісні матеріали, як для чохла так і внутрішнього наповнювача.
Ковдру, яка має важливе значення для комфортного сну, слід вибирати обережно, щоб зігріти вас взимку та бути доволі комфортним влітку. Крім якісного матеріалу, наприклад вовни, мікрофібри або флісу, вона також має відповідати розмірам ліжка, температурі кімнати та можливому холоду.
Основні критерії вибору ковдри
Серед важливих критеріїв вибору ковдри, звичайно, все починається з її розмірів, які повинні відповідати розмірам матраца: ні занадто великий, щоб не тягнутися по підлозі, ні занадто маленький, щоб ковдру можна було засунути. з боків і в кінці ліжка.
Що стосується матеріалу ковдри, ви можете вибрати традиційну та натуральну вовняну ковдру, яка є чудовим теплоізолятором, чудово поглинаючи вологу, щоб зберегти комфорт сплячого. Однак зверніть увагу на її ціну та обмеження щодо сухого обслуговування.
Що стосується синтетичних волокон, то ковдру з мікрофібри цінують за велику м'якість і простоту догляду. А флісова завдяки чудовій ізоляційній здатності та швидкому висиханню користується популярністю вже багато років.
Також зверніться до граммової маси (г/м2), знаючи, що чим вона вища, тим більше ізоляція покриття. Але також до його здатності відводити вологу, що утворюється сплячими протягом ночі. Не забуваючи, наприклад, про можливі протиалергічні властивості або засоби проти кліщів та/або антибактеріальні засоби.
Які розміри для ковдри краще обрати?
Якщо покривало доступне в багатьох розмірах, їх слід обирати відповідно до параметрів ліжка. Але щоб бути впевненим, що не замерзнете під час сну, сплануйте ширину ковдри принаймні на 80 см більше, ніж ширина ліжка, і довжину на 40 см. Але не треба вибирати надто велику, щоб ковдра не сповзала на землю.
Обирайте матеріали ковдри: вовна, фліс і мікрофібра
Вовняна ковдра. Шерсть є чудовим теплоізолятором, який дозволяє ковдрі захистити сплячого від зовнішніх кліматичних перепадів. А завдяки своїй поглинальній здатності, яка в 20-30 разів перевищує здатність синтетичного покриття, він захищає від будь-якого відчуття вологості, яка виходить назовні.
Ще однією перевагою вовняної ковдри є гіпоалергенність, за умови, звичайно, регулярного провітрювання приміщення і самого покривала. Однак його можна здавати лише в хімчистку, і його закупівельна ціна відносно висока.
Ковдра з мікрофібри. Цей тип синтетичної ковдри, що складається з поліефірних волокон, цінується за свою легкість і надзвичайно м’який дотик. Ідеально підходить як додаткова ковдра або як зимова ковдра, якщо ви виберете велику вагу, її легко прати в машині.
Флісова ковдра. Вона виготовляється з поліефірного волокна, тобто пом’якшеного за допомогою абразивного наждаку, є м’якою та легкою, залишаючись дуже теплоізоляційною. Також легко переться в пральній машині і швидко сохне.
Автор - ТК-Домашній Текстиль