Як правильно орендувати квартиру?
Оренда квартири цікавить більшу частину населення України. У різних куточках країни попит різний, але він є скрізь і завжди. Молодь намагається жити окремо від батьків, студенти їдуть на навчання, спеціалісти відкривають бізнес та переїжджають, а також існує ще багато категорій людей, яким потрібна оренда житла. Як правильно орендувати квартиру, як врахувати всі нюанси та непорозуміння, які можуть виникнути при проживанні, розповімо далі.
Як вибрати квартиру для оренди
Починати пошук квартири потрібно з визначення своїх вимог до неї. Скільки кімнат потрібно, який район вам підходить, яку суму за оренду ви готові виділяти з бюджету. Можна відразу звернутися за допомогою до ріелтора в найближче агентство нерухомості, там фахівці зможуть вас одразу проконсультувати за цінами та показати варіанти квартир, що здаються в оренду.
Якщо не бажаєте платити ріелтору, то ринок оренди нерухомості доведеться вивчити самостійно. Швидко зробити це можна, використовуючи найбільш «розкручений» сайт нерухомості, відвідати веб-сайт, де щодня буває велика кількість відвідувачів. Використовуючи фільтри на цьому порталі, можна відкинути одразу нецікаві варіанти та вибрати найбільш підходящі. Ви можете одразу оцінити вартість оренди квартир у різних районах міста, знайти житло «від господаря». Виберіть кілька відповідних варіантів і зателефонуйте автору оголошення, щоб домовитися про перегляд.
У жодному разі не платіть жодних передплат, щоб вам не говорили. Будь-яка оплата лише після підписання договору оренди.
Як проводити огляд квартири
Прийшовши на огляд квартири, оцініть її стан, перевірте справність сантехніки, освітлення, подивіться на кімнатний градусник, щоб дізнатися температуру в приміщенні (взимку). Якщо квартира здається з меблями та технікою, перевірте її стан, запитайте, чи працює пральна машинка, посудомийка, мікрохвильова піч.
Домовитеся з господарем, хто ремонтуватиме побутову техніку, сантехніку, освітлення у разі поломки. Якою буде орендна плата, хто оплачує комунальні послуги? Питання такого роду, включаючи будь-які дрібниці, необхідно з'ясувати, щоб потім не вийшло незручних ситуацій.
Наприклад, ви домовляєтеся, що за комуналку віддаєте по показанням лічильників господареві. Він бере гроші, але не надсилає на рахунки комунальних служб. В результаті вам вимикають електроенергію, і погрожують відключити воду. Усі нюанси мають бути прописані у договорі оренди.
Як укласти договір оренди?
Перш ніж скласти договір оренди, необхідно перевірити документи у господаря приміщення:
паспорт та ідентифікаційний код;
документи, що підтверджують право власності на квартиру;
акт приймання-передачі майна в оренду (він буде додатком до договору оренди).
Особисті дані орендаря та орендодавця заносяться до договору оренди житла. У ньому докладно прописуються всі умови:
вартість оренди;
термін проживання у ньому квартирантів;
продовження дії договору;
дострокове припинення дії документа;
права та обов'язки сторін угоди;
умова підняття орендної плати.
До договору оренди вноситься будь-який пункт за бажанням орендаря та орендодавця. Обов'язково потрібно внести покази лічильників, номер банківського рахунку, на який здійснювати оплату, штрафні санкції при псуванні майна.
Договір оренди можна завірити у нотаріуса або скласти самостійно. Його мають підписати обидва учасники угоди. Чим ретельніше і зрозуміліше він буде складений, тим більше гарантій, що вас не чекатиме неприємний сюрприз у майбутньому. Наприклад, прохання орендодавця звільнити приміщення та підвищення орендної плати.