В Запорізькій області понад 300 громадян залишаються безвісти зниклими
Запорізькі поліцейські зустрілись з родинами тих громадян, які є безвісти зниклими або потрапили в полон у період військової агресії. В Запорізькій області нерозшуканими залишаються понад 300 людей.
Про це повідомили в прес-службі поліції Запорізької області.
Розшук безвісти зниклих ускладняється неможливістю його проведення на тимчасово окупованих територіях і в зоні бойових дій. Найчастіше до поліції надходить інформація про примусову евакуацію українців до рф, а також про викрадення людей окупантами.
Правоохоронці роз’яснили алгоритм дій у разі зникнення людини безвісти або потрапляння у полон. В першу чергу необхідно звернутись із заявою до поліції. Направити її можна поштою, зателефонувати на 102 або звернутись до територіального підрозділу поліції.
У заяві необхідно зазначити максимально відому інформацію про обставини зникнення та відомості про зниклу (викрадену, полонену) особу:
- дата та місце зникнення особи;
- анкетні дані такої особи, в тому - числі число, місяць та рік її народження;
- прикмети особи (татуювання, шрами тощо);
- які номерні речі (мобільний телефон, паспорт тощо) були у особи під час зникнення;
- дані інших осіб, яким також може бути відомо про факти зникнення (викрадення, полону) особи.
За кожним фактом зникнення, викрадення або потрапляння у полон орган досудового розслідування розпочинає кримінальне провадження.
У разі потреби родичам разом із наданням заяви слід здати біологічні зразки для виведення ДНК-профілю для подальшого порівняння. Це можуть бути біологічні батьки або діти зниклої особи. Відібрання зразків та проведення молекулярно-генетичної експертизи здійснюється лише за постановою слідчого та прокурора. Експертиза проводиться за рахунок держави.
Як раніше писав 061, ворог знову завдав авіаудару по Оріхіву, є поранений.