
Жінки в чоловічому світі - актуальні книги
Книги про чоловіків і жінок нерідко порушують проблему гендерної нерівності. Навіть зараз, коли, здавалося б, фемінізм та емансипація докорінно змінили наше життя, не можна сказати, що ця проблема зникла повністю. Боротьба за рівні права чоловіків і жінок триває й досі. У нашій добірці зібрані книжки, що розповідають саме про це.
Коли говорити про емансипацію в літературі, то одним із перших на думку спадає ім’я письменниці Вірджинії Вулф. Її твори вже стали класикою світової літератури. Роман «Mrs Dalloway» — знаковий для феміністичної літератури та самого руху твір, що розповідає про один день із життя світської дами Клариси Делловей. Українські читачі мають змогу насолодитися ним в оригіналі - в книгах іноземними мовами.
«Емансипантка» — це водночас назва збірки творів Марко Вовчок і своєрідний титул письменниці, яка для сучасників була справжнім символом емансипованості. Її реалістичні твори з виразним антикріпацьким спрямуванням просякнуті тонким психологізмом досі знаходять свого вірного читача.

Застав себе замислитись!
Повчальні книжки для підлітків мають на меті виховати свого читача та пояснити, що всі люди рівні. Розвивальні книги для дорослих порушують низку проблем сучасного суспільства та розповідають історії людей, які неабияк вражають своєю мужністю. У такому разі не можна пройти повз англомовне видання «I am Malala». Це біографія пакистанської дівчини Малали Юcуфзай, яка через право не приховувати обличчя та ходити до школи вступила в конфлікт із бойовиками руху «Талібан» та ледь не загинула від тяжкого поранення. Однак після цього активістка не припинила боротися.
Книжка Скарлетт Кетріс «Феміністки не носять рожевого та інші вигадки» — це збірник есеїв низки всесвітньо відомих жінок, що розповідають свої приватні історії, де є місце як для сміху, так і для сміливості. Це видання не має на меті розказати історію фемінізму, а радше показати цінність кожного окремого досвіду.

Новинка від Вахтанга Кіпіані «Країна жіночого роду» розповідає про видатних українок ХХ-го століття, що залишили свій визначний слід у нашій історії, однак попри це нерідко залишалися непоміченими.
Феміністичні нотки літератури
Такі книги про фемінізм, як «Чому не варто боятися фемінізму?» Тамари Марценюк, мають на меті зруйнувати поширені стереотипи про феміністичний рух. Тут ви знайдете не тільки доступно викладену історію руху, інформацію про його визначних постатей, здобутки та сучасний стан, а й ще посилання на різноманітні корисні ресурси, які допоможуть краще зрозуміти фемінізм усім охочим.
Видання «Чоловіки про фемінізм» Майкла Кауфмана та Майкла Кіммела теж прагне позбавити своїх читачів сформованих стереотипів про фемінізм, а також може стати непоганим посібником із поведінки з дівчатами для кожного хлопця.