
Як обрати сучасний радіоприймач для дому та відпочинку
Сьогодні смартфони замінили майже всі колишні засоби масової інформації. Ми майже не дивимось телевізор, дізнаємось про головні події з Інтернету, завантажуємо музику на телефон, слухаємо онлайн. На перший погляд здається, що радіоприймач – це дещо старовинне, йому не має місця у сучасному житті. Все зовсім навпаки. На відміну від інтернет-зв’язку, радіо ловить набагато ширше, стабільніше, споживає менше енергії, може працювати з декількох джерел живлення. Радіоприймачі з USB чи на сонячниій батареї сьогодні стають дуже популярними. Вони дуже економні, можуть заряджатись за допомогою павербанків, денного світла. За теперішніх умов це значна перевага.
Коли приймачі найбільш доречні
Сучасні пристрої дозволяють не тільки ловити хвилі, а й відтворювати музику зі з’ємного носія. До них можливо додати флешку, на яку записані улюблені композиції. Приймачі часто беруть із собою в подорож, на прогулянку, риболовлю, кемпінг, в місця, де не ловить інтернет, слухати новини, музичні канали. Не зважаючи на кількість новітніх гаджетів, радіо було та залишається актуальною технікою, адаптується під потреби користувачів, містить додаткові можливості, багато іншого.
Хвильові приймачі в наш час повинні бути в кожній родині як засіб масового сповіщення, передачі новин, особливо у тих регіонах, де є проблеми із іншими видами зв’язку, електропостачанням, Інтернетом.
Які бувають види пристроїв
Наш сайт пропонує доступні моделі, які легко купити оптом недорого, на будь-які смак та потреби, тому, аби не заплутатись у такому різноманітті, варто дізнатись більше про види, типи, функції, зорієнтуватись у власних вподобаннях.
Діапазони хвиль поділяються на 4 основні типи: короткі, довгі, середні та ультракороткі. На довгих дуже поганий звук, ультра – найбільш якісні за звучанням, при тому, що вони «добивають» на десятки кілометрів. Це стосується звичних нам ФМ передач, вони саме ультракороткі.
Модуляція – ще один критерій. За допомогою неї на основний сигнал накладають додатковий. Зміни можуть бути частотні (ФМ) або амплітудні (АМ). Перший вид дає якість звучання, та потребує більш широкого хвильового діапазону, амплітуда підійде для інших, на неї сильно впливають різні перешкоди.
Аналогові та цифрові відрізняються між собою. В першому випадку потрібно повільно обертати ручку, доки не спіймаєш найкращий сигнал, цифрові знаходять його автоматично, можуть запам’ятовувати, наступного разу знову не потрібно було шукати улюблений канал. Поява таких приймачів змусила майже зникнути дротові моделі.
Моделі у популярному виконанні
Переносні та кишенькові типи – найбільш актуальні сьогодні. Ритм сучасного життя потребує максимальної мобільності, економії місця, ще краще, коли у одному пристрої поєднано декілька. Тому портативні види є вдалим придбанням для себе та у подарунок.
Для туризму, відпочинку часто обирають радіоприймач на сонячній батареї з фонариком. Він може автономно заряджатись вдень, а також підсвічувати вночі. Вбудований акумулятор дозволяє використовувати природне світло, тому можна не хвилюватись, що у непідходящий момент закінчиться батарейка. Вбудований ліхтар – справжній бонус. Часто окремо він губиться, важко знайти у темряві щось, чим вдасться підсвітити місце відпочинку, спальне місце. Радіо легко знайти за звуком, увімкнути світло та зручно користуватись всіма перевагами на природі. Радіоприймач на сонячних батареях стане чудовим подарунком для тих, хто часто відпочиває на природі, подорожує.
Як правильно обрати радіоприймач
Зовнішній вигляд та комплектація – далеко не головні параметри, на які варто звернути пильну увагу. Вони не допоможуть вам в умовах, коли знаходитесь досить далеко від цивілізацій, та потрібно, аби пристрій працював довго, стабільно.
Потужність – параметр, що відноситься до гучності мовлення. Це можливості динаміка. Маленькі, кишенькові приймачі досить тихі, вони постійно під рукою, розраховані на одну людину або невелику тісну компанію. Їх можливостей досить, щоб посидіти на березі ставка або поїсти шашлик біля вогнища на дачі.
Кількість динаміків впливає на якість звуку. Чим більше – тим краще, та варто відзначити, що 2 динаміка будуть споживати більше потужності, займати місця, а сам прилад коштувати набагато дорожче.
Чутливість – показний найслабшого сигналу, який здатне вловити радіо. Якщо ви часто буваєте у місцях, де є перешкоди або поганий сигнал, обирайте відповідні.
Термін служби буде довший, якщо ви дотримуєтесь всіх рекомендацій експлуатації. Не залишайте техніку біля джерел тепла, також не переохолоджуйте її. Слід уникати потрапляння прямих сонячних променів на корпус, рідини, пилу всередину. З моделей на батарейках, якими не планують певний час користуватись, їх виймають, щоб запобігти протіканню та псуванню контактів. Розібратись у різноманітті товарів не так складно, просто приділіть кілька хвилин найважливішим характеристикам.