«Землю треба комусь обробляти»: на Запоріжжі фермери продовжують втрачати врожай через заміновані поля
У фермерському господарстві в селі Зарічне Запорізької області через рік після ракетного обстрілу відновили деякі зруйновані будівлі, полагодили пошкоджену техніку, однак врожай продовжують втрачати через заміновані поля.
Про це розповів фермер Володимир Миргородський і сюжеті Суспільного, передає 061
За словами аграрія, прибутку немає уже два роки. А ще торік у жовтні у фермерське господарство влучила російська ракета.
«О 21:30 прилетіла ракета, як сказали вибухотехніки, типу Х — десь близько 500 кг тротилу. Були пошкоджені три будівлі: склади і приміщення для тварин, а також техніка: трактори та комбайни», — зазначив Володимир Миргородський.
За рік частину руйнувань відновили: поремонтували трактори та полагодили будівлю для свиней та курей. Втім, аби відбудувати всю ферму, грошей не вистачає.
«Продукції трохи є, а ніхто її не хоче купляти: ціни немає. Зараз бракує коштів з пайовиками розрахуватись. Чекаємо, може щось продамо. Частина пайовиків отримала орендну плату зерном», — пояснив аграрій.
На полях господарства вирощують соняшник, пшеницю, ячмінь та горох. Цьогорічний врожай вже зібрали та посіяли деякі озимі культури. До війни тут обробляли 400 га, нині — 280, бо поля «усіяні» російськими боєприпасами.
Нині підприємство працює на довоєнні заощадження, бо отримати прибуток неможливо.
«До війни ціна на пшеницю була до семи тисяч, в залежності від класу. Соняшник — 15-18 тисяч за тонну. Нині ж тонна пшениці коштує максимум 4 тисячі гривень, соняшника — 12 тисяч», — розповів Володимир Миргородський.
Та попри усі перепони, аграрії продовжують працювати й не планують припиняти роботу.
«По-перше, землю треба комусь обробляти. Якщо зачинити підприємство, ті працівники, які в нас працюють, вони ж живуть за рахунок цього. А якщо закрити, куди тим людям дітись? Ні, будемо тут до останнього, скільки зможемо», — підсумував фермер.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Запорізькій області російські військові відбирають худобу у фермерів.