В запорізькій лікарні пацієнтів змушували купувати ліки з недоказовою ефективністю - МОЗ
Запорізькі лікарні, які уклали контракти з Національною службою здоров’я за Програмою медичних гарантій, проінспектував перший заступник міністра охорони здоровʼя Сергій Дубров. Представник МОЗ виявив ряд порушень у медзакладах, зокрема, незадовільний стан палат для пацієнтів та примус купувати ліки з недоказовою ефективністю.
Про це повідомили в МОЗ.
Сергій Дубров зауважив, що лікарні мають раціонально розподіляти кошти від НСЗУ, спрямовуючи значну частину на виплату зарплат медперсоналу, закупівлю ліків та покращення умов перебування пацієнтів.
За словами Сергія Дуброва, є випадки, коли в лікарнях ремонтують кабінети керівників, при цьому у відділенні для пацієнтів не працює душ.
«Вже вкотре ми приїжджаємо до лікарень та бачимо відремонтовані та новенькі адміністративні поверхи та кабінети керівників закладів, у той час, як палати, де знаходяться пацієнти, часто перебувають у незадовільному стані. Кожен керівник лікарні має у першу чергу думати про комфорт пацієнтів, а потім ремонтувати власний кабінет. Коли у відділенні лікарні душ не працює 4 дні, а керівник закладу не вживає жодних заходів щодо забезпечення базових потреб пацієнта, виникає питання щодо адекватності менеджменту такого закладу», – повідомив Сергій Дубров під час візиту до Запорізької обласної клінічної лікарні.
У Запорізькій міській клінічній лікарні №5 пацієнти повідомили чиновнику, що лікарі часто змушують купувати препарати, у яких відсутня доказова база ефективності застосування. Такі ліки не ефективні у лікуванні хвороб. Керівництву лікарні наказали повернути кошти пацієнтам, які купували такі препарати.
Сергій Дубров нагадав, що пакети Програми медичних гарантій покривають необхідну діагностику, лікування в стаціонарі та лікарські засоби для пацієнта. Якщо лікар вимагає у вас кошти – скаржтеся керівнику медзакладу або НСЗУ на «гарячу лінію» 16-77.
Як раніше писав 061, 13 жовтня голова ЗОВА Юрій Малашко звільнив з посади свого заступника Віталія Сиволапа, який відповідав за питання медицини. В запорізьких медзакладах зафіксовані факти вимагання грошей за безоплатні послуги.