Як вибрати дитині олівці для малювання
Малювання завжди вважалося одним із перевірених часом ефективних способів пізнання дитиною світу. Малюк бачить навколишні предмети, пейзажі, тварин, людей і намагається відтворити їх на папері. Звісно, далеко не кожен згодом стає спадкоємцем Рембрандта, Пікассо чи ван Гога, але малювання допомагає передати своє сприйняття дійсності, вчить спостережливості та посидючості.
Для того, щоб створити свій маленький "шедевр", можна скористатися різними інструментами: фарбами, крейдою, фломастерами. Але, мабуть, найулюбленішими та найпростішими у використанні є олівці - незмінні супутники дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку.
Хоча уроки малювання включені до шкільної програми, набагато цікавіше самостійно вигадувати тему для відображення і не обмежуватися виділеними на навчання часовими рамками. Багато дітей просто обожнюють малювати навіть у нинішній час, коли їх не відірвеш від усіляких гаджетів.
Ось чому батькам важливо подбати, щоб у їхнього чада був гідний набір олівців. Для його придбання слід звернутися в компанію, головний напрямок діяльності якої - канцелярія для школи, Зазвичай інструменти для малювання займають важливу роль в асортименті таких фірм. Але як правильно вибрати олівці для маленького "художника"? Давайте розберемося, що для дитини добре, а що відверто не дуже.
Кольорові олівці для малювання: стрижень стрижню різниться
Насамперед слід визначитися з типом стрижня. Вони бувають трьох видів, мають свої переваги та недоліки.
Графіт - ціною доступною знаменитий
Стрижень із графіту (вуглецю) славиться своєю невисокою ціною, тому саме такий варіант можна зустріти в недорогих наборах початкового рівня. У принципі, для старту можна купувати такі комплекти графітових олівців, однак варто врахувати, що:
- графітові стрижні легко кришаться;
- їх потрібно регулярно заточувати.
Акварельні - майже фарба, але все ж таки олівець
Зовні відрізнити графітові олівці від акварельних практично неможливо. Проте різниця є і вельми суттєва:
- грифель виготовлений зі звичайної акварельної фарби, а твердість консистенції отримують методом пресування;
- м'якість стержня не впливає на його експлуатаційні характеристики: такий олівець практично не кришиться;
- "барвисте" походження відіграє свою роль: стрижень наносить лінії дуже яскравого і насиченого кольору.
Віск як матеріал виготовлення грифеля: суцільні переваги
Такі олівці мають стрижень, повністю виготовлений із воску. Ви запитаєте, а звідки беруться різні кольори? Відкриємо секрет: використовуються харчові барвники, які абсолютно безпечні. Переваги таких моделей:
- не мажуть руки після використання - знайти кольоровий слід просто неможливо;
- стрижень не потребує заточування;
- можливість малювання будь-яким боком;
- віск відмінно стирається гумкою;
- можна малювати на папері, картоні, ватмані та будь-якій шорсткій поверхні.
Рекомендації від експертів щодо вибору олівців для малювання
Експерти радять перед покупкою олівців:
- Враховувати вік дитини. Наприклад, для малюків до трьох років важливо правильно вибрати товщину, бо інакше маленьким пальчикам буде некомфортно тримати олівець. Варто зупинитися на моделях, діаметр яких до 1 см. Також можна віддати перевагу формі з гранями, це допоможе юному художнику надійно утримувати інструмент для малювання.
- Перевіряти м'якість. На фірмові олівці завжди нанесене маркування, а м'якші за інші моделі, позначені буквами "М" або "В".
- Пам'ятати, що акварельні олівці - оптимальний вибір для більш старших дітей. Ну, а дитині, яка серйозно захоплюється малюванням, можна подарувати професійний набір.