За два роки війни в Запоріжжі зʼявилися власні символи незламності. Про що кажуть мешканці міста щодо змін у житті?
730 днів кардинально змінили життя прифронтових міст України, серед них Запоріжжя. Незважаючи на постійні обстріли та спроби окупантів наблизитися до обласного центру, Запоріжжя стоїть, живе та будує плани на своє українське майбутнє. І як кожне місто України працює на Перемогу, аби повернути собі мирне життя без війни. Із кожним «випробуванням», з яким стикалося місто та його мешканці останні два роки, Запоріжжя набувало нових «навичок» виживання. Зʼявлялися тут і власні символи незламності. Сьогодні перехожі на вулицях міста говорять про те, що бачать символізм запорізької сили в різних сферах життя. В соціальному опитуванні, що провела «Пʼята редакція», серед символів прозвучали незламність людей, протитанкові «їжаки» та відбудований квартал на пр. Соборному 151. Доречі, саме цей історичний будинок на 160 квартир став одним із відомих на всю країну обʼєктів повоєнної відбудови. Сьогодні понівечену прямим ударом російської ракети 300- метрову споруду відбудовано коштом державного, міського бюджету та за підтримки комбінату «Запоріжсталь».
Темпи реставрації будинку - кварталу 151 в центрі Запоріжжя та якість проведення обʼємів робіт, вивели реконструкцію історичної памʼятки в топ відбудов з часів початку війни.
Значення відбудови кварталу в центрі міста мешканці міста сприймають також доволі символічно, бо поранений російською ракетою будинок зможе подарувати «шанс» на відбудову після ракетної атаки ще одній історичній будівлі на проспекті Соборному 44. Чи вдасться перенаправити заощаджені в ході реставрації 151-го дому 70 млн гривень на відбудову будинку 44 на центральному проспекті, - рішення за Міністерством інфраструктури України.
Проте головним символом незламності запоріжці вважають саме людей, що власноруч щодня творять історію рідного міста.
Які ще думки озвучують мешканці Запоріжжя напередодні роковин російського вторгнення в Україну, далі у відео.