• Головна
  • У Запорізькій області окупанти тиражують фейк про появу в Україні вулиці на честь Вікторії Нуланд
17:41, 12 березня

У Запорізькій області окупанти тиражують фейк про появу в Україні вулиці на честь Вікторії Нуланд

У Запорізькій області окупанти тиражують фейк про появу в Україні вулиці на честь Вікторії Нуланд

Окупаційні телеграм-канали поширили повідомлення про те, що ім'я американської  дипломатки увічнять на карті української столиці. Ми перевірили, чи так це насправді.

Відповідний допис 7 березня репостнув окупаційний телеграм-канал «Токмак Сегодня»зі згадкою про те, що мер Києва Віталій Кличко підписав указ про присвоєння вулиці в Дарницькому районі, яка раніше називалася на честь Чайковського, імені Вікторії Нуланд — заступника держсекретаря США, про швидку відставку якої стало відомо 5 березня.

«Городская Рада во главе с отбитым на мозг Кличко издала постановление о переименовании улицы Чайковского в Киеве в улицу Виктории Нуланд. Рабы. Мелкие, жалкие, подхалимные черви. "Духа нет у вас быть свободными"», - написав «Токмак Сегодня».

У Запорізькій області окупанти тиражують фейк про появу в Україні вулиці на честь Вікторії Нуланд, фото-1

Повідомлення про перейменування супроводжувалися фотографією відповідного указу.

Якщо детально розглянути документ, який розповсюджують пропагандисти, то мова йде про рішення, що було прийнято на другій сесії IX скликання.

Проте останнє рішення було прийнято 29 лютого, свіжіших рішень немає на офіційному сайті Київської міської ради. Також подібних повідомлень немає у розділі «Перейменування вулиць» на офіційному порталі Києва.

Примітним є і номер рішення на документі, що став основою вірусних публікацій, — 156/7281. Рішення Київської міської ради нумеруються в хронологічному порядку і обидві частини номера в останніх документах перевищують 7800: наприклад, 7806/7847. У базі даних на сайті цього органу влади немає рішення з номером 156/7281, але воно в жодному разі не могло б з'явитися у 2024 році.

І Київська міська рада, і ЗМІ раніше неодноразово публікували інші рішення щодо перейменування вулиць в українській столиці. Ці документи легко використовувати як шаблон для створення підробки. Першим великим джерелом поширення неправдивого повідомлення стала публікація каналу Nina Vatt (38 000 переглядів, 262 репоста), що з’явився 6 березня 2024 року.

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#перейменування #вулиця #Київрада #рішення #топоніми
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Пояснюємо, що не так із заявами окупантів. Що з них є фейком та маніпуляцією. На окупованих територіях Запорізької області так звана "влада" звинувачує українську владу та армію у своїх же провокаціях
Оголошення
live comments feed...