Енергоефективність заощаджує кошти та покращує комфорт життя
Більшість багатоповерхівок зводились за радянських часів, коли до енергоресурсів ставились легковажно і не рахували їхні витрати, а на викиди парникових газів взагалі не зважали. Будівельні норми дуже відрізнялись від сучасних. Тому зараз, коли підхід до енергоспоживання змінюється, а вартість опалення та електроенергії зростає, енергоефективні заходи стали необхідністю. Для компанії Євродім це один з ключових напрямків інвестицій у багатоповерхівках.
Країна прямує до європейських стандартів енергоефективності, норма температурного режиму знизилась, а з нею і звичний рівень комфорту мешканців. За таких умов для кожного мешканця багатоповерхівки гостро постає питання раціональності витрат на опалення, адже в квартирах стало відчутно прохолодніше, а вартість опалення зросла. Окрім того, будинки старіють, матеріали зношуються, міжпанельні шви, через які втрачається тепло, також втрачають свої функції.
Енергоефективні заходи допомагають зменшити споживання енергоносіїв. Євродім надає інвестиції на реновації, щоб мінімізувати енергоспоживання:
- встановлення індивідуального теплового пункту (ІТП)
- поточний ремонт електромережі та повну енергомодернізацію
- заміну вікон у підʼїздах
- ремонт даху
- ремонт міжпанельних швів
- заміну трубопроводів централізованого опалення
- утеплення трубопроводів ЦО
- ремонт покрівлі
- енергоаудит
- стратегія розвитку будинку для мінімального споживання енергоресурсів.
Якщо мешканці бажають знизити споживання тепла та електроенергії, заощадити кошти та зробити свій будинок сучасним і комфортним, для початку фахівці проводять енергоаудит будинку і, аналізуючи отримані дані, формують план та кошторис робіт. Усі етапи термомодернізації та реновації узгоджуються із співвласниками.
Згідно з рекомендаціями Світового банку досягнення енергоефективності будівлі відбувається в три обов’язкові етапи: обліковане споживання, регульоване та енергоефективне. Тобто спочатку мають бути встановлені всі сучасні прилади обліку тепла. Більшість будинків уже мають такі прилади обліку. Наступним кроком є встановлення індивідуального теплового пункту (ІТП), який дозволяє економити 15-25% теплової енергії. А вже після цього доцільно здійснювати інші енергоефективні заходи.
Встановлення ІТП з можливістю автоматичної регуляції подачі теплоносія, за розрахунками фахівців USAID, завдяки значній економії окупається вже за 2-3 роки.
Таке обладнання має ряд переваг.
Це не лише значне заощадження коштів та зменшення споживання енергії, але і рівномірна та збалансована циркуляція теплоносія по всім мережам будинку, що виключає недогрів окремих квартир.
ІТП дозволяють регулювати температуру теплоносія в залежності від погодних умов та часу доби. Наприклад, зменшує температуру в денний час, коли мешканці на роботі, або ж вночі.
Індивідуальний тепловий пункт може забезпечувати гаряче водопостачання, що актуально для таких міст, як Запоріжжя, де гаряче водопостачання було припинене з початком війни.
Внутрішньобудинкова система теплопостачання не залежить від аварійних ситуацій на міських теплотрасах, отже після таких аварій не відбувається заповітрення системи. Це стало би особливо в нагоді у містах, де центральні системи теплопостачання зношені, і де спостерігається висока аварійність, наприклад, у Кривому Розі.
Євродім пропонує не лише встановлення ІТП, але й обслуговування обладнання: регулярні технічні огляди та гарантію на роботу. При фаховому обслуговуванні ІТП додаткова економія складає від 5 до 15%.
За всіма цими енергоефективними заходами і не тільки можете звернутись в Євродім. Ми надаємо інвестицію на заходи, які дозволять підвищити енергоефективність будинку вже сьогодні.
Для отримання консультації, звертайтесь за номером Євродім +38 (067) 400 63 97, або залиште ваші контакти на сайті через форму зворотного зв’язку.