• Головна
  • «Я ще зможу бути корисним»: історія військового з Оріхова, який після ампутації хоче повернутися на службу
16:38, 21 квітня 2024 р.

«Я ще зможу бути корисним»: історія військового з Оріхова, який після ампутації хоче повернутися на службу

«Я ще зможу бути корисним»: історія військового з Оріхова, який після ампутації хоче повернутися на службу

Від початку повномасштабного вторгнення військовослужбовець 15-ї бригади Нацгвардії України “Кара-Даг” Олександр Рясний виконував завдання на Запорізькому напрямку. ЩУ вересні 2023 року потрапив під обстріл армії РФ, внаслідок якого отримав уламкове поранення правого стегна. В реанімації лікарям довелось ампутувати йому ногу.  Тепер він вчиться наново ходити з протезом.

Про це зазначається в сюжеті «Суспільного», передає 061.

Олександр Рясний доєднався до лав армії у 18 років. Повномасштабну війну зустрів у Запоріжжі, тоді з побратимами вирушив зустрічати російські колони в напрямку Мелітополя:

"Це дуже мотивує, тому, що в мене дружина і син знаходились в Запоріжжі, від початку, вони не виїхали. І рідна земля, рідне місто. Ти стоїш і розумієш, що захищаєш саме своє".

«Я ще зможу бути корисним»: історія військового з Оріхова, який після ампутації хоче повернутися на службу, фото-1

Від початку повномасштабної війни військовий виконував завдання на Запорізькому напрямку:

"Коли вже на Оріхівському напрямку до одного з сіл прорвалась колона, вона була на багато більша, ніж тоді був мій батальйон, переважала нас в озброєнні. Ми відкрили мінометний вогонь з наявних своїх мінометів, нам ще допомагали декілька танків ЗСУ. І на характері, можна сказати. Російська колона розвернулась і пішла в іншому напрямку".

За рік Олександр отримав нову посаду — командир батальйону. Розповідає, попри велику відповідальність, відмовитись не зміг.

"Ти повністю відповідаєш за особовий склад батальйону, по-перше, по-друге, ти відповідаєш за свій рубіж оборони. І повністю несеш відповідальність за все, що відбувається на цьому рубежі. Я не міг відмовитись тому, що за мною йшли люди і я мав відповідний досвід".

Торік у вересні Олександр Рясний отримав уламкове поранення стегна. Коли разом із побратимами повертався з бойового завдання, по ним влучила російська артилерія:

"Я наклав собі турнікет, побратими евакуювали мене в стабілізаційний пункт. Там вже я втратив свідомість. Була артеріальна кровотеча, розірвана стегнова артерія. І вже в Запоріжжі, в реанімації мені ампутували праву ногу. Мені потім пояснювали лікарі, що намагалися врятувати кінцівку. Через велику крововтрату не вдалось".

«Я ще зможу бути корисним»: історія військового з Оріхова, який після ампутації хоче повернутися на службу, фото-2

Після довготривалого лікування, Олександру виписали направлення на протезування у Львові:

"На перших етапах протезування встановлюється тимчасовий протез. Сама гільза, куксоприймач. Тому що форма ноги змінюється при початку використання протезу. Вона починає худнути і потрібно через деякий час міняти вже на постійну гільзу".

Реабілітація та подальше обслуговування протезу — безоплатні — говорить Олександр. Після ж повного відновлення чоловік планує повернутись у стрій:

"Я розумію, що вже виконувати завдання на передньому краї та командувати батальйоном у бою, я не зможу фізично, через відсутність своєї кінцівки. Планую повертатись, я ще зможу бути корисним державі".

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що аеророзвідники НГУ знищили дроном-камікадзе ворожу станцію радіоелектронної боротьби на Запорізькому напрямку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий #НГУ #Кара-даг #поранення #протез #ампутація #реабілітація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...