Автоматика для розпашних воріт, як обрати
Класичний вид воріт, звичайно, розпашні ворота. Але все частіше класику модернізують та встановлюють на розпашні ворота комплекти автоматики. Автоматичне відкриття-закриття воріт зробить в’їзд/виїзд на територію більш комфортним в будь-яку пору року. Ворота при цьому будуть виглядати більш сучасно, а стулки в закритому стані будуть надійно зафіксовані, тому можна не хвилюватись за безпеку, оскільки сторонні особи не зможуть безперешкодно проникнути на Вашу територію.
Критерії вибору автоматики для розпашних воріт
Правильний підбір автоматики це доволі важливо. Щоб ворота працювали плавно, довго та надійно необхідно обирати автоматику дотримуючись деяких правил.
На що варто звертати увагу при підборі автоматики.
- Розмір стулок - обов’язково необхідно знати вагу стулок, їх габаритні розміри, а також враховувати вітрове навантаження на конструкцію воріт.
- Інтенсивність використання - у разі, коли ворота будуть відкриватися доволі часто, наприклад для в’їзду на підприємство, тоді необхідно обирати промислові моделі автоматики.
- Напрямок відкриття воріт - не всі приводи працюють на відкриття в обидва напрямки.
- Опорні стовпи – від розміру опорних стовпів також залежить вибір автоматики, щоб було місце для її розташування та кріплення.
- Кліматичні умови - необхідно враховувати не лише вітрове навантаження на ворота, а й мінімальні та максимальні температури експлуатації, кількість опадів, оскільки в різних регіонах ці показники дещо відрізняються.
Краще за все купувати автоматику із запасом потужності.
Типи автоматики для розпашних воріт
Автоматика для розпашних воріт буває двох видів - лінійна та важільна (колінна).
Для користувача відмінності непомітні при використанні, але принцип роботи в них зовсім різний.
Лінійна автоматика
Лінійні приводи доволі надійні та потужні не зважаючі на бюджетну вартість. Вони користуються широкою популярністю серед користувачів. Застосування лінійних моделей може бути обмежене шириною стовпця. Якщо відстань від петлі до внутрішнього краю становить більше 20 см, встановлення лінійної автоматики без втручання в конструкцію стовпця здебільшого неможливе.
Принцип дії лінійного приводу полягає у скороченні та розтягуванні штока. В свою чергу, лінійні приводи поділяють на телескопічні і електромеханічні.
Оптимальною і більш поширеною моделлю є електромеханічні приводи з черв’ячним редуктором. Робота цього механізма доволі плавна та безшумна, в процесі відкриття/закриття привод здатен уповільнювати хід, а також самогальмувати.
Серед недоліків можна відзначити обмеження максимального кута їхнього відкриття до 110 градусів.
Лінійний привід є ідеальним вибором для воріт, вага стулок яких не перевищує 600 кг, а ширина не більше 6 м. Такі пристрої зазвичай працюють ефективно в широкому діапазоні робочих температур від -35 до +50 градусів.
Важільна автоматика
Цей тип автоматики значно більшого розміру за лінійні приводи, це дозволяє встановлювати важільний привод на широкі опорні стовпи.
Основною рушійною силою виступає важіль, який відкриває стулку на 120 градусів. Частіше всього цей тип автоматики встановлюють для відкриття стулок всередину. Такий привід підійде для воріт вагою не більше 600 кг із шириною стулки до 4,5 м.
Звісно, перевагами цього приводу є те, що його монтаж доволі легкий та не потребує зварювальних робіт. Але ця автоматика підійде лише для встановлення на широкі опорні стовпи.