• Головна
  • Відмінні характеристики та технічні властивості настінних та напольних конвекторів
Новини компаній
11:37, 27 серпня 2024 р.

Відмінні характеристики та технічні властивості настінних та напольних конвекторів

Новини компаній

Сьогоднішній період розвитку опалювальних систем характеризується зміною відомих всім, але малоефективних чавунних батарей, радянського часу на інноваційні конвектори. Дані елементи обігріву приміщень за короткий проміжок часу зарекомендували себе як енергозберігаюче обладнання. Нижченаведена класифікація заснована на місці монтажу опалювального елемента та на сьогоднішній день виділяють два типи:

Відмінні характеристики та технічні властивості настінних та напольних конвекторів, фото-1
  • Підлогові конвектори водяного опалення, що фіксуються на будь-яку поверхню підлоги за допомогою спеціальних ніжок, що входять в комплект опалювального елемента.
  • Настінні конвектори опалення, що встановлюються навісним способом різні поверхні стін приміщення. Завдяки невеликій вазі всієї конструкції конвектори можуть кріпитися навіть на тендітні гіпсокартонні перегородки.

Три основні відмінності настінних конвекторів від підлогових:

  • Ефективність обігріву приміщення залежно від його особливостей. Підлогові конвектори найкраще прогрівають та підтримують температуру у приміщеннях з невисокими стелями, не більше трьох метрів. Для великих приміщень, з високими стелями, наприклад, у торгових залах, краще використовувати настінний тип, додатково обладнаний вентилятором, який збільшує потужність обладнання.
  • Зовнішній вигляд. Підлогові конвектори, типу, що утоплюється, можуть бути повністю приховані і залишати незайманим вільний простір опалюваних кімнат. Настінні конвектори водяного опалення складніше приховати, проте, можливо, створивши спеціальні ніші у стінах.
  • Складність установки обладнання. Настінні конвектори мають найпростіший і найшвидший спосіб монтажу та підключення. Для деяких видів підлогових конвекторів необхідний ряд підготовчих робіт, наприклад створення спеціальної ніші в стяжці підлоги для внутрішньопідлогового конвектора, потрібно ще на етапі проведення ремонтних робіт приміщення.
Відмінні характеристики та технічні властивості настінних та напольних конвекторів, фото-2

Особливості встановлення підлогових конвекторів

Створення ніші для приміщення корпусу опалювального елемента, при цьому враховується спосіб приєднання водопроводу: бічне або торцеве. При першому варіанті необхідно збільшити довжину ніші близько 15 см для вузла підключення. В кімнатах із високим рівнем вологості необхідно додатково підготувати спеціальну дренажну систему відведення конденсату.

Створюється трубопровід системи опалення за допомогою поліпропіленових труб, що відмінно виконують свою функцію, тому що не здатні прогнивати, як, наприклад, металеві труби. Завершальний крок монтажу конвектора полягає у підключенні його до системи опалення за допомогою спеціальних штуцерних з'єднань з різьбленням внутрішнього типу.

Особливості монтажу настінних водяних конвекторів опалення

  • Прораховується та наноситься розмітка на стіну, згідно з якою буде проводитись встановлення опалювального елемента. У разі вбудовування конвектора в стіну, готується ніша відповідного розміру.
  • Зміцнюються спеціальні гачки, на які навішуватиметься сам конвектор.
  • Навішуються всі конвектори в приміщенні.
  • Підключення конвектора до трубопроводу.

При підключенні конвекторів зі штучною конвекцією потрібне підключення до мережі електрики.

Професійні поради щодо монтажу конвекторів водяного опалення:

  • Після повного наповнення системи водою необхідно спустити повітря за допомогою спеціальних клапанів.
  • Краще встановлювати регулятори температури конвектора на кожну одиницю техніки.
  • При заміні водяних радіаторів у квартирі багатоповерхового будинку на інноваційні конвектори необхідно використовувати обладнання з урахуванням потужності вузлів, які раніше використовували.
  • Для ванних кімнат, санітарних вузлів, в тих приміщеннях, де є підвищений рівень вологості, необхідно встановлювати спеціальні моделі конвекторів, що мають дренажні системи відведення конденсату.
  • При монтажі обладнання в системах, де воду нагріває котел, обов'язково наявність гідрострілки та спеціального циркуляційного насоса.
  • Дотримуватись обережності при переміщенні та встановлення конвекторів, оскільки при падінні пристрій може пошкодитися, при цьому втратити свою ефективність. Наприклад, при невеликому ударі, може утворитися невелика щілина між алюмінієвими пластами.тинами та мідною трубою, яка в десятки разів знизить ефективність роботи опалювального приладу.

З огляду на перераховані вище рекомендації, найкращий варіант – довірити процес монтажу водяних конвекторів опалення професіоналам своєї справи. Тоді очікування від інноваційних опалювальних елементів буде повністю виправдано.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...